Internauta namierzył pedofila?

Bydgoscy funkcjonariusze zatrzymali 21-latka podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna przez długi czas kontaktował się za pomocą Gadu-Gadu z internautą, który udawał 12-letnią dziewczynkę. Wpadł na umówionym spotkaniu, po tym jak o całej sprawie została poinformowana Policja.

KWP w Bydgoszczy poinformowała o zatrzymaniu 21-latka podejrzanego o pedofilię.

Zatrzymanie możliwe było dzięki prowokacji jednego z internautów, który od pewnego czasu podawał się w Gadu-Gadu za 12-latkę i w ten sposób nawiązał kontakt z podejrzanym. Po kilku rozmowach bydgoszczanin umówił się na spotkanie "z dziewczynką" i tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Do sprawy zabezpieczony został sprzęt komputerowy 21-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego osoby poniżej lat 15. Aktualnie policjanci sprawdzają czy był to przypadek incydentalny.

Kilka dni temu informowaliśmy o innej inicjatywie internautów, któ®zy pomogli Policji zlokalizować nastolatka znęcającego się nad kotem: "Maltretował kota - namierzyli go internauci. Są zawiadomienia o przestępstwie".