Internet Białej Rasy

"Nie nienawiść sprawia, że biały człowiek z rozgoryczeniem patrzy na mieszane małżeństwa. Biała kobieta nie z nienawiści drze żydowską gazetę, która donosi, że po raz kolejny skorumpowany sąd skazał na zaledwie parę lat więzienia gwałciciela dzieci. Biały robotnik nie z nienawiści klnie nad piwem na wieść o kolejnej barce wyładowanej pokurczami oczekującymi na pracę z rządowych preferencji. Gniew białego farmera, właściciela upadającej gospodarki, gdy słyszy on o miliardach dolarów wydanych na zagraniczną pomoc nie bierze się z nienawiści. Lecz z Miłości" czytamy w credo Narodów Aryjskich.

''Nie nienawiść sprawia, że biały człowiek z rozgoryczeniem patrzy na mieszane małżeństwa. Biała kobieta nie z nienawiści drze żydowską gazetę, która donosi, że po raz kolejny skorumpowany sąd skazał na zaledwie parę lat więzienia gwałciciela dzieci. Biały robotnik nie z nienawiści klnie nad piwem na wieść o kolejnej barce wyładowanej pokurczami oczekującymi na pracę z rządowych preferencji. Gniew białego farmera, właściciela upadającej gospodarki, gdy słyszy on o miliardach dolarów wydanych na zagraniczną pomoc nie bierze się z nienawiści. Lecz z Miłości'' czytamy w credo Narodów Aryjskich.

Do niedawna Floyd Cochran był człowiekiem Narodów Aryjskich, amerykańskiej organizacji zrzeszającej białych nacjonalistów. Do niedawna, gdyż pewnego dnia roznosząc antysemickie ulotki dowiedział się od przełożonych, że jego dziecko, obarczone chorobą genetyczną będzie musiało być uśmiercone w ramach programu walki o czystość białej rasy.

Floyd Cochran nie zwlekał z opuszczeniem Narodów Aryjskich. Jednak zamiast zaszyć się w domowym zaciszu, poprzysiągł zemstę swoim byłym kolegom. Przez pierwsze lata kampanii drukował antyrasistowskie ulotki, uczestniczył w manifestacjach i pikietował nacjonalistyczne pikniki. Jego działalność nie rozwijała się zbyt gwałtownie dopóki nie stworzył własnego, antyrasistowskiego serwera WWW.

"Internet stał się mekką dla różnego pokroju rasistów, terrorystów i nacjonalistów w momencie, kiedy stało się jasne, że publikować można wszystko za praktycznie żadne pieniądze" - twierdzi Abraham Forman, dyrektor Anti-Defamation League (ADL). Idea Cochrana, by przenieść swoją aktywność w cyberprzestrzeń szła w parze z wynikami badań społecznych podającymi, iż tradycyjne media tracą wśród ekstremistów popularność ze względu na duże koszta i coraz ściślejszą kontrolę publiczną. Wizja Boba Milesa, szefa Ku-Klux-Klanu, który 10 lat temu przewidział, że zamiast kapturów rasiści XXI będą wkładać trzyczęściowe garnitury, a za podstawową broń uznają nowoczesne technologie nie wydaje się być zbyt odległa. Już teraz w Internecie można bez trudu spotkać faszystów spod znaku swastyki, terrorystów IRA, Hezbollahu i Świetlistego Szlaku. "Piąta Era", czas supremacji KKK - zdaniem Abrahama Formana - rozpoczęła się już dzisiaj, kiedy w Internecie pracuje ponad 100 serwerów organizacji ekstremistycznych i 50 nacjonalistycznych ruchów paramilitarnych tzw. milicji.

Struktura nowoczesnej organizacji rasistowskiej nie polega już głównie na oddziaływaniu masówek i zebrań. Podstawową komórką jest złożona z 4-5 członków grupa komunikująca się z centralą i przełożonymi za pośrednictwem poczty elektronicznej i Internetu.

Oparcie ekstremiści znajdują przede wszystkim w religii chrześcijańskiej starając się udowadniać przy każdej okazji, że Jezus Chrystus nie był Żydem, a Adam jest ojcem Narodu Wybranego, czyli.... Narodu Białych. Zaś "protoplastą Żydów jest Kain" - czytamy w wyznaniu wiary Narodów Aryjskich. Podstawową symboliką białych chrześcijan nie jest jednak krucyfiks, ale swastyka i pozdrowienie wyciągniętej przed siebie dłoni.

Współpracujące z Cochranem Centrum Simona Wiesenthala odpowiada na aktywność antysemicką w Internecie postulatem odgórnej cenzury. Jednak Floyd Cochran uważa, że taki zakaz kłóciłby się z piątą poprawką do amerykańskiej konstytucji i stosunkowo niedawnym zwycięstwem liberałów w walce o wolność słowa w sieci Internet. Dlatego powołał on własne centrum pod nazwą Edukacyjna Sieć Obywatelska (EVN), którego medium jest internetowa strona. Na niej można m.in. znaleźć słownik symboli używanych przez ekstremistów tak aby móc z łatwością unikać zwolenników supremacji białej rasy. Na stronie EVN ekstremistom Floyd Cochran zadaje przewrotne pytanie - "czy sądzisz, że faszystowska organizacja da ci wolność?" i niezwłocznie odpowiada - "owszem taką wolność dała już braciom Freeman!", nawiązując do dwóch filadelfijskich skinheadów odsiadujących obecnie w więzieniu wyrok za zamordowanie własnych rodziców.

Kościołowi Jezusa Chrystusa Chrześcijanina i organizacji Narody Aryjskie nikt nie chce użyczać zbyt wiele miejsca na serwerze WWW. Ostatnio z organizacją urwał się kontakt pocztowy, gdyż adresu odmówiła jej America On-Linehttp://www.stormfront.org/aryan_nations/.

"Postrzegamy najazd agentów FBI na farmę Waco jako potwierdzenie federalnej praktyki oblegania domów amerykańskich obywateli i zabijania ich mieszkańców" - mówi Kirk Lyons w wywiadzie dla Stormfronthttp://www.stormfront.org/.

O tym jak Izrael "wymyślił" komory gazowe można dowiedzieć się od rewizjonistów spod znaku Zundelhttp://www.webcom.com/ezundel/index.html.

Wsławione niezmordowanymi wysiłkami na rzecz dokumentacji Holocaustu i ujęcia hitlerowskich zbrodniarzy Centrum Simona Wiesenthalahttp://www.wiesenthal.com.

"Biali i Żydzi, kobiety i mężczyźni. Wszyscy jesteśmi dziećmi jednego Boga" - apeluje biblijnym przesłaniem Floyd Cochran ze stron EVNhttp://users.penn.com/~evn.

Walka z ekstremizmem jest głównym celem Anti-Daflamation League http://www.adl.org.