Internet Download Manager 6.05 - i szybko ściągniesz każdy plik

Nowoczesne przeglądarki wyposażone są w rozbudowane moduły pobierania i zarządzania ściąganymi plikami. Prym wiedzie tu Opera. Nawet ona jednak nie potrafi segmentować ściąganych obiektów, kategoryzować ich czy korzystać z harmonogramu tak, jak dobry, zewnętrzny menedżer.

Werdykt PC Worlda

Internet Download Manager 6.05

Internet Download Manager to dobre narzędzie do zarządzania zadaniami pobierania. Oferuje mechanizmy niedostępne w przeglądarkach, jest jednak zbyt drogi, by je zastąpić.

Zalety:

  • prosta obsługa
  • mechanizm dynamicznej segmentacji
  • pobieranie całych stron internetowych
  • możliwość ściągania filmów z YouTube

Wady:

  • wysoka cena (30 USD)
  • brak możliwości szybkiego wyłączenia integracji z wybraną przeglądarką

Polecamy:

Więcej informacji:

Zobacz także:

Do pobrania:

Internet Download Manager 6.05 to program do zarządzania pobieranymi z Sieci plikami. Program kontroluje operacje ściągania plików, zaplanowane zadania, wznawia zerwane połączenia i zarządza zapisywanymi informacjami. Technologie, z których korzysta umożliwiają nawet pięciokrotne przyspieszenie pobierania.

Internet Download Manager integruje się z większością używanych przeglądarek. Współpracuje na przykład z takimi programami, jak Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera, Netscape, Avant Browser czy MyIE. Jeżeli jakiegoś nie ma na liście użytkownik może go zdefiniować w Managerze ręcznie. Automatycznie przechwytuje kliknięcia linków i przejmuje kontrolę nad ściąganym plikiem. Rozpoznaje protokoły HTTP, HTTPS, FTP i MMS. Pozwala także wpisywać adresy URL ręcznie i obsługuje metodę przeciągania myszą.

Z Internet Download Managera można korzystać także z poziomu wiersza poleceń. Program ułatwia ściąganie plików filmowych umieszczanych na stronach internetowych. Potrafi pobierać wideo z serwisów YouTube, Google Video czy MySpace. Zapisuje na dysku całe witryny do przeglądania offline bądź wszystkie wskazane przez użytkownika elementy, na przykład obiekty graficzne.

Internet Download Manager korzysta z technologii dynamicznej segmentacji pobieranych danych i pobierania danych częściowych. Pozwala mu to zapisywać pliki w sposób bezpieczny i jednocześnie znacznie szybszy niż rozwiązania tradycyjne. Duża wydajność osiągana jest dzięki temu, że pliki dzielone są na fragmenty w trakcie ich zapisywania a nie, jak to jest najczęściej stosowane przed jego rozpoczęciem. Pozwala to dobierać liczbę i rozmiar elementów w zależności od warunków połączenia.

Ściągać szybciej i bezpieczniej

Rozbudowana kontrola błędów dba o to, by poszczególne elementy zostały zapisane prawidłowo, a w razie potrzeby ściąga je ponownie. Program automatycznie wznawia przerwane zadania, bez różnicy, czy kłopoty zostały spowodowane transmisją sieciową, zanikiem zasilania, czy zawieszeniem się systemu. W razie potrzeby menedżer restartuje się bądź nawiązuje połączenie z Internetem.

Przydatną funkcją Internet Download Managera 6.05 jest kontroler pobieranych plików. Za jego pomocą użytkownik może ustalić limity ściąganych danych. W prosty sposób określi maksymalna liczbę bajtów pobieraną w ciągu godziny. To ułatwienie korzystania z serwisów ograniczających ściąganie. Program radzi sobie z komunikacją prowadzoną za pośrednictwem serwerów proxy, przekierowaniami, i serwisami wymagającymi autoryzacji.

Internet Download Manager korzysta z autoryzacji podstawowej, NTLM i protokołu Kerberos. Rozbudowany harmonogram pozwala zaplanować dni i godziny, których uruchomione zostanie pobieranie, zamknąć system i wyłączyć komputer po jego zakończeniu. Zapisywane pliki dzielone są na kategorie w zależności od swojego rozszerzenia. Domyślnie są to filmy, muzyka, programy, dokumenty i archiwa. Listę rozszerzeń każdej kategorii można dowolnie modyfikować, łatwo również tworzyć własne kategorie.

Internet Download Manager oferowany jest w polskiej wersji językowej. Można go testować bez ograniczeń przez 30 dni. Wygodny i prosty w obsłudze interfejs ułatwia korzystanie z programu nawet początkującym użytkownikom.