Internet Explorer 10 Release Preview dla Windows 7 wydany

Microsoft walcząc o rynek przeglądarek udostępnił testowego Internet Explorera 10 dla użytkowników korzystających z systemu Windows 7.


Jeden z chińskich blogów powołując się na informacje pozyskane od Rogera Capriotti'ego, szefa działu odpowiedzialnego za promowanie IE, podał wczoraj informację, że dzisiaj udostępniony zostanie Internet Explorer 10 w wersji Release Preview dla systemu Windows 7. I tak też się stało. Wchodząc więc na tę stronę możecie pobrać nowe testowe oprogramowanie dla:

- Windows 7 SP1 32-bit

- Windows 7 SP1 64-bit

Dodatkowo udostępniona została także wersja dla Windows Server 2008 R2 SP1 64-bit.

Pobierajcie i testujcie

Microsoft zachęca do pobierania IE10 dla "siódemki". Zastrzega jednak, że jest to jeszcze wersja rozwojowa mająca służyć do zebrania informacji, które pomogą w budowie finalnej, lepszej przeglądarki (powinna ona zostać udostępniona w przyszłym roku). Oznacza to więc, że korzystając z niej nie tylko będziemy mogli cieszyć się z nowych funkcji (włączając w to poprawę bezpieczeństwa oraz wydajności), ale również musimy się liczyć z możliwością częstszego występowania błędów.

Użytkownicy Visty i XP wykluczeni

Warto na koniec przy tej okazji zauważyć, że Internet Explorer 10 nie obsługuje systemów Windows Vista i Windows XP. Co interesujące, Microsoft jako pierwszy (i jak dotąd jedyny) wśród dostawców przeglądarek internetowych usunął z listy wsparcia wspomnianą Vistę (zresztą podobnie postąpił z jej poprzednikiem).

____________________

Skusicie się na przetestowanie IE10?