Internet Explorer 10 nie dla Visty

Nowa przeglądarka internetowa Microsoftu, Internet Explorer 10 (IE 10), nie będzię współpracować z systemem Windows Vista. Dotyczy to tak wersji testowych, jak i finalnego produktu.


Windows 7 i Windows 8 - tylko w tych systemach będzie można uruchomić nową przeglądarkę IE. To kolejny ważny punkt w planie firmy Microsoft, który rozpoczął się w kwietniu 2010 r., wraz z informacją, że IE 9 nie będzie działać w systemie XP.

Tylko Windows 7 umożliwi innowacje...

Firma potwierdziła w środę, że najnowszy program jest przeznaczony wyłącznie dla systemu operacyjnego Windows 7. Klienci Windows XP i Visty mogą przekonać się o tym przy próbie instalacji testowej wersji Internet Explorera 10.

"Klienci Windows Vista mają świetne doświadczenia z IE 9, ale w pracy nad IE 10 skupiliśmy się na wprowadzania innowacji. Jest to możliwe jedynie przy współpracy z najnowszymi systemami i nowoczesnym sprzętem" - dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Microsoftu.

... a może to tylko dobry PR?

Nowa decyzja to też odważna zagrywka marketingowa. W marcu 2011 r. Windows 7 po raz pierwszy prześcignął XP w Stanach. Christian Kane (analityk z Forrester Research) uważa, że udostępnienie IE 10 wyłącznie w "siódemce" to wyraźny sygnał dla klientów - przechodźcie na nowszy system, bo jest po prostu lepszy.

Niezadowoleni z tej decyzji są zwłaszcza klienci Visty, którzy dali temu upust w komentarzach do najnowszej informacji na blogu.

Przetestuj IE 10 (lub IE 9)

Użytkownicy Windows 7 mogą pobrać IE 10 Platform Preview 1 ze strony Microsoft Test Drive. Klientom Visty pozostaje przetestowanie udostępnionej w marcu, finalnej wersji Internet Explorera 9.