Internet Explorer 11 dla Windows Phone 8.1 budzi zastrzeżenia

Posiadacze Windows Phone 8.1 mogą od zeszłego czwartku (8 maja) używać przeglądarki Internet Explorer w wersji 11. Zaledwie po trzech dniach od momentu premiery budzi ona sporo zastrzeżeń.

Microsoft ogłosił, że wydanie 11 lepiej chroni prywatność, szybciej otwiera strony internetowe oraz posiada ulepszony interfejs użytkownika. Jednak osoby, które miały okazję testować przeglądarkę w działaniu, narzekają m.in. na powolne otwieranie i zamykanie zakładek, częste problemy z obsługą menu, zdarzają się także kłopoty z wypełnianiem formularzy online. Microsoft już ogłosił rychłe wydanie poprawek do zauważonych usterek.

Internet Explorer 11 dla Windows Phone 8.1 budzi zastrzeżenia

Nikt nie narzeka natomiast na inne nowości w wydaniu 11, jak możliwość przypinania najczęściej odwiedzanych stron do paska, nieograniczona ilość otwartych równocześnie zakładek czy rozbudowane opcje synchronizacji. Pojawia się też opcja wyboru miejsca zapisu pobieranego z sieci pliku - lepiej późno niż wcale. Jak jednak przyznaje sam Microsoft, Internet Explorer wymaga jeszcze doszlifowania, więc kolejne ulepszenia powinny pojawić się w najbliższych tygodniach.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]