Internet Explorer 12 na Androida? Takie rzeczy tylko w Google Play

System Android doczekał się już wielu alternatywnych przeglądarek internetowych, ale dopiero teraz pierwszy raz pojawił się na nim Internet Explorer. Nie jest to oczywiście dzieło pracowników Microsoftu, którzy swój program udostępniają wyłącznie na systemy z rodziny Windows. Aplikacja pochodzi od twórcy nie związanego z firmą z Redmond, ale i tak warto się jej przyjrzeć ze względu na niespotykany w aplikacjach na system Google interfejs.

System Android dysponuje bogactwem alternatywnych aplikacji służących do przeglądania internetu, do których dołączyła kolejna aplikacja o swojsko brzmiącej nazwie Internet Explorer 12. Nie jest to jednak program od Microsoftu, a wyłącznie dzieło niezależnego dewelopera, które po prostu do złudzenia przypomina przeglądarkę systemową ze smartfonów z Windows Phone.

Aplikacja Internet Explorer 12 na Androida pod względem interfejsu bardzo przypomina wydanie na smartfony z mobilnym systemem Microsoftu. Użyte zostały podobnie wyglądające elementy graficzne, jak np. przyciski powrotu i odświeżenia strony. Aplikacja wyróżnia się głównie za pomocą paska adresu umieszczonego na dole okna. Dzięki temu łatwiej do niego dosięgnąć za pomocą kciuka.

Zobacz również:

Internet Explorer 12 na Androida? Takie rzeczy tylko w Google Play

Co prawda twórca aplikacji nie kryje tego, że jest to aplikacja nieoficjalna, to jej nazwa i tak może wprowadzić nieświadomego użytkownika w błąd. Ciekawe, czy i kiedy Google usunie ją ze sklepu. Jak na razie jednak program jest dostępny. Internet Explorer 12 na Androida można pobrać ze sklepu Google Play bezpłatnie.