Internet Explorer 4.5 - ciekawe nowości i trochę kłopotów


Internet Explorer 4.5 - ciekawe nowości i trochę kłopotów

Strona internetowa firmy Microsoft poświęcona nowej wersji Internet Explorera.

Współpraca Internet Explorera z Sherlockiem przebiega poprawnie. Funkcje opisane w "Nowościach" działają dość dobrze. Jedynie wyszukiwanie stron podobnych do oglądanej (Find Similar Sites) dawało za każdym razem inne rezultaty. Microsoft informuje, że współpraca Explorera z Sherlockiem jest możliwa tylko wtedy, gdy używamy Mac OS-a 8.5. Dodatkowym warunkiem jest zainstalowanie Sherlocka, a nie jego pseudonimu (alias), w teczce Rzeczy Menu Jabłko (Apple Menu Items).

Dobre wrażenie wywarła funkcja automatycznego wypełniania formularzy. Działała zgodnie z oczekiwaniami, umożliwiając użytkownikowi pełną kontrolę, a zaznaczanie przez Explorera pól formularza wypełnionych automatycznie bardzo ułatwia sprawdzenie ich poprawności. Microsoft wykazał tym razem troskę o zachowanie poufności danych, takich jak hasła czy numery kart kredytowych, uniemożliwiając automatyczne wypełnianie pól formularza tymi danymi. Nie mogą być też przechowywane w preferencjach Explorera.

Internet Explorer działa dość sprawnie i szybko, dzięki temu że - jak podaje Microsoft - zajmuje więcej pamięci.

Użytkownicy Explorera piszą w Internecie o kłopotach, jakie sprawiał im program. Wielu z nich sygnalizuje duże obciążenie systemu przez Explorera nawet wtedy, gdy pracuje w tle. Inni donoszą o kłopotach z poprawnym interpretowaniem kodu strony WWW, gdy korzystamy z Explorera na Macintoshu z systemem w wersji innej niż amerykańska.

Podsumowanie

W Internet Explorerze 4.5 wprowadzono kilka ciekawych funkcji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje możliwość przechowywania stron WWW (Page Holder) i automatycznego wypełniania formularzy. Funkcje te pozwalają skutecznie przyśpieszyć przeglądanie stron i żmudne wypełnianie formularzy. Miejmy nadzieję, że problemy, jakie sprawia Explorer przy uruchamianiu i w czasie pracy, zostaną przez Microsoft szybko rozwiązane.

Na naszym CD-ROM-ie zamieszczamy Internet Explorera 4.5 i Outlook Expressa 4.5.