Internet Explorer 4.5 - ciekawe nowości i trochę kłopotów

Na ostatnim Macworld Expo, które odbyło się na początku stycznia w San Francisco, zaprezentowano nową wersję Microsoft Internet Explorera 4.5 i Outlook Expressa 4.5 na Macintosha.


Na ostatnim Macworld Expo, które odbyło się na początku stycznia w San Francisco, zaprezentowano nową wersję Microsoft Internet Explorera 4.5 i Outlook Expressa 4.5 na Macintosha.

Nowości w IE 4.5

Internet Explorer 4.5 - ciekawe nowości i trochę kłopotów

Tak działa Page Holder - wspaniały schowek stron WWW.

Page Holder Służy do kolekcjonowania i analizy zawartości oglądanych stron WWW. Jest specjalnym schowkiem, gdzie można przechować stronę, zachowując jej układ i wszystkie elementy. Jest możliwe przeprowadzenie prostej analizy strony przez wyświetlenie tylko listy zawartych na niej dowiązań (linków). Funkcja ta jest przeznaczona do szybszego przeglądania stron, do których prowadzą linki ze strony głównej, przechowywanej w schowku (Page Holder). Wszystkich operacji można dokonać bez konieczności powracania do strony głównej i powtórnego jej ładowania (raz załadowana jest przechowywana w schowku).

Współpraca z SherlockiemJeżeli używamy Explorera 4.5 na Macintoshu, na którym jest zainstalowany Mac OS 8.5, możemy wykorzystać ciekawą funkcję tej przeglądarki. Jest nią współpraca ze znakomitym programem do przeszukiwania - Sherlockiem. Explorer potrafi wykorzystać funkcję przeszukiwania Internetu. Polega to na rozpoczęciu przeszukiwania Internetu wprost z IE; wyniki poszukiwań Sherlocka są wyświetlane w jego oknie. Program wykorzystuje także funkcję Sherlocka do tworzenia streszczeń analizowanego tekstu (Summarize to Clipboard).

Automatyczne wypełnianie formularzy Funkcja automatycznego wypełniania formularzy polega na wpisywaniu do pól formularza na stronie WWW o typowych nazwach (First Name, Last Name, E-mail Address) zawartości ustalonej przez użytkownika programu. IE 4.5 pozwala na zdefiniowanie nowych nazw pól i ich treści.

Inne nowości

Wymieniając nowości programu, warto wspomnieć o udoskonalonym oknie podglądu wydruku. Możemy określić wiele parametrów wydruku: czy drukować nagłówki i stopki, tło strony lub zawarte na niej obrazki.

Uproszczono instalację programu. Skopiowano teczkę z programem na dysk komputera i wprowadzono znaną z innych programów Microsoftu funkcję samoodtwarzania, potrzebnego do pracy środowiska systemowego. Brakujące rozszerzenia automatycznie instalują się w systemie komputera.