Internet Explorer 5.0

Na stronie Microsoftu (www.microsoft.com) jest już Internet Explorer 5 w wersji na Macintosha. Firma reklamuje swój nowy program jako przeglądarkę nowej generacji.

Internet Explorer 5 to kilkanaście nowych funkcji, ale przede wszystkim zmieniony algorytm sterujący pracą aplikacji.

Nowe oprogramowanie renderujące o nazwie Tasman, umożliwia, według przedstawicieli Microsoftu, przyspieszenie renderingu stron nawet o 50 procent.

W nowej wersji Internet Explorera znajdziemy wiele nowych funkcji ułatwiających korzystanie z Internetu. Search Assistant pozwala wybrać kategorię wyszukiwania - program automatycznie ,odpali" odpowiednią przeszukiwarkę i wyświetli adresy. Internet Scrapbook umożliwia przechowywanie całych stron na dysku twardym, co w znaczący sposób skraca czas dostępu do nich. Dla osób uczestniczących w internetowych aukcjach nieoceniony może okazać się Auction Manager, dzięki któremu jest możliwe monitorowanie licytacji przeprowadzanych na kilku aukcjach równocześnie. Internet Explorer korzysta z serwisu nawigacyjnego Alexa - dzięki temu za pomocą funkcji Related Links można znaleźć strony podobne do tych które właśnie oglądamy.

Wraz z nowym Explorerem na rynek trafiła wersja 5.02 programu do obsługi poczty - Outlook Express.


Zobacz również