Internet Explorer 6 "zgarnia" jeszcze ponad 6% rynku. Dzięki Chińczykom

11-letni Internet Explorer 6 na przekór Microsoftowi wciąż nie chce "umrzeć". Korzysta bowiem z niego jeszcze ponad 6% internautów.

Ostatnia wersja przeglądarki Microsoftu to Internet Explorer 10. Wraz z wydaniem aktualizacji Windows 8.1 Preview udostępniona już też została wersja testowa IE11. Pomimo tego, jak pokazuje strona Internet Explorer 6 Countdown, z niebezpiecznego, przestarzałego, 11-letniego Internet Explorera 6 korzysta jeszcze 6,3 procenta internautów. Wynik ten utrzymywany jest głównie przez Chiny, na które przypada aż 4,1 procenta.

Polska

Warto przypomnieć, że Polska poradziła sobie bardzo szybko z eliminacją IE6 z internetowej społeczności. Według danych Microsoftu, zeszliśmy z jego udziałem do poziomu poniżej 1% we wrześniu 2011 roku. Wyprzedziły nas tylko Norwegia, Finlandia, Dania i Szwecja.

Ponadto jako internauci, wbrew ogólnoświatowym tendencjom, stawiamy na Firefoksa, który dominuje na naszym rynku od lat. Obecnie należy do niego 34,5% naszego rynku (dane gemiusRanking PL).


Zobacz również