Internet Explorer 7 - druga beta wyciekła do Sieci

Kilka serwisów internetowych poświęconych produktom Microsoftu, w tym JCXP.net i ActiveWin.com, doniosło o przedostaniu się do Internetu pliku z drugą wersją beta przeglądarki Internet Explorer 7. Mimo iż początkowo wersja build 5299 przeglądarki IE 7 beta 2 była dostępna do pobrania w kilku miejscach, zdobycie jej staje się coraz trudniejsze - Microsoft strzeże swoich tajemnic i żąda od wszystkich administratorów usunięcia pliku zawierającego wspomniany build.

11-megabajtowy plik RAR z wersją build był udostępniony m.in. w serwisie JCXP.net. Można tam było znaleźć także zrzuty ekranowe obrazujące proces instalacji przeglądarki oraz jej interfejs "w akcji". Na żądanie koncernu z Redmond administratorzy serwisu musieli usunąć plik. Natomiast w serwisie ActiveWin.com zamieszczone zostały screenshoty przedstawiające interfejs IE 7.

Pierwsza beta Internet Explorera 7 pojawiła się latem 2005 r. i wprowadzała takie innowacje, jak przeglądanie stron WWW w panelach, ochrona przed szkodliwymi programami (malware) i phishingiem, zmiany w kodzie programu, poprawiające bezpieczeństwo całej aplikacji, centrum zarządzania wtyczkami i dodatkami do przeglądarki jak również czytnik RSS.

Microsoft zapowiada jak na razie, iż w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy udostępni publiczną wersję testową nr 2 przeglądarki - obecnie testuje ją wąskie grono beta testerów.