Internet Explorer 7 - nie tylko dla XP SP2

Kolejna wersja przeglądarki internetowej koncernu Microsoft, będzie pracować nie tylko pod systemem Windows XP z dodatkiem Service Pack 2. IE 7 ma być również dostępna dla Windows 2003 Server z dodatkiem Service Pack 1 oraz 64-bitowej edycji Windows XP Professional (x64 Edition).

Oficjalna informacja o nowej wersji Internet Explorera padła z ust Billa Gatesa, prezesa i głównego architekta oprogramowania koncernu Microsoft, dwa tygodnie temu na konferencji RSA w San Francisco. Gates w dość oględnych słowach zapowiedział usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa aplikacji i zapewniał, że IE 7 dostępny będzie dla użytkowników systemu operacyjnego Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (piszemy o tym więcej w tekście: "Internet Explorer 7 - pierwsza beta już latem!").

Tymczasem pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące nowej wersji IE. Przedstawiciele koncernu na jednym z prowadzonych przez siebie blogów napisali, że przeglądarka dostępna będzie dla systemów Windows XP SP2 oraz późniejszych, co oznacza również Windows 2003 Server SP1 oraz Windows XP Professional x64 Edition (64-bitowa edycja). Dalsze informacje wskazują na dużą liczbę sygnałów od użytkowników Windows 2000 (w szczególności korporacyjnych), którzy z chęcią widzieliby odpowiednią wersję IE 7 właśnie dla tych systemów. Nie znane jest jeszcze ostateczne stanowisko Microsoftu w tej sprawie.

Od czasu podania do publicznej wiadomości informacji o Internet Explorerze 7, narastają spekulacje odnośnie nowej edycji klienta pocztowego Outlook Express, który do tej pory dołączany był do przeglądarki. Powołując się jednak na informacje zamieszczone w blogu, plany rozwoju Outlook Expressa nie są powiązane tak ściśle z IE 7. Nowa wersja tego darmowego klienta pocztowego pojawi się wraz z nową wersją systemu Windows.