Internet Explorer 7 x 100 mln

Microsoft poinformował, iż w ubiegłym tygodniu liczba osób, które zainstalowały przeglądarkę Internet Explorer 7 przekroczyła 100 mln. Przypomnijmy, iż program udostępniono 3 miesiące temu.

To nie wszystko - jak czytamy w firmowym blogu poświęconym IE, z danych firmy WebSideStory (monitorującej rynek przeglądarek) wynika, że 25% osób przeglądających amerykańskie witryny korzysta z 7. wersji IE (więcej użytkowników ma w USA jedynie IE6).

Analitycy zwracają jednak uwagę, iż duży wpływ na popularność IE7 ma to, iż Microsoft dystrybuuje przeglądarkę poprzez system automatycznej aktualizacji. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż kilka tygodni temu odbyła się premiera korporacyjnej wersji systemu Windows Vista (Internet Explorer 7 jest jego elementem).

Warto przy okazji wspomnieć, iż główny konkurent IE - open source'owa przegląrka Firefox - również może poszczycić się doskonałymi osiągnięciami. Z opublikowanych niedawno statystyk firmy Net Applications wynika, że pod koniec roku 2006 Firefox użytkowany był na 14 proc. komputerów podłączonych do Internetu. Oznacza to 46 proc. przyrost w ciągu roku. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Firefox: blisko 50 proc. przyrost użytkowników w 2006 r.".


Zobacz również