Internet Explorer 8 - będzie lepszy algorytm porządkowania kart

W oficjalnym blogu deweloperów Internet Explorera pojawiła się informacja o nowym algorytmie porządkowania kart w oknie przeglądarki. Będzie on stosowany po zamknięciu wybranej karty.

Nowy algorytm odpowiada za przenoszenie fokusu (tj. wyciąganie na pierwszy plan) w momencie zamknięcia karty. Dla przykładu: w i 3 na pierwszy plan zostaje wysunięta karta znajdująca się na prawo od tej, która została zamknięta.

Znacznie inteligentniej zachowuje się Opera przywołująca wcześniej oglądaną witrynę, niezależnie od jej położenia.

Microsoft: IE8 będzie inteligentniejszy

Na podobny, bardzo rozsądny, krok zdecydowali się deweloperzy Microsoftu: w Internet Explorerze 8 po zamknięciu jednej z kart na pierwszy plan zostanie wysunięta karta z nią powiązana. Może być to np. witryna, która posłużyła do otwarcia zamkniętej właśnie strony.

To nie koniec: karty powiązane z konkretnymi źródłami będą miały inne barwy. Na poniższym rysunku karty z odsyłaczami na MSNBC są zielone, podczas gdy strony powiązane z Live Search - niebieskie.

Karty w Internet Explorerze 8 (źródło: Microsoft)

Karty w Internet Explorerze 8 (źródło: Microsoft)

Jako ciekawostkę warto dodać, że nawet osoby z upośledzoną zdolnością dostrzegania/rozróżniania kolorów zdołają odróżnić grupy kart - prawdopodobnie barwy zostaną tak dobrane, żeby jawiły się jako odmienne odcienie szarości.