Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

Microsoft uruchomił właśnie witrynę umożliwiającą pobranie pierwszej bety Internet Explorera 8. Przeglądarka dostępna jest w wersji dla Windows XP, Visty i Servera 2003/2008.

Przeglądarkę udostępniono w ramach Internet Explorer 8 Readiness Toolkit - pakietu, który ma umożliwiać webmasterom testowanie witryn WWW pod kątem (nie)kompatybilności z IE8.

Aplikacja dostępna jest w wersji współpracującej z Vistą, Vistą x64, Windows Serverem 2008, Windows Serverem 2008 x64, Serverem 2003 SP2 / 2003 SP2 x64 oraz XP SP2 / XP SP2 x64.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8

Niestety, chwilowo wygląda na to, że aplikacja jest o "jeden klik za daleko". Odsyłacze umożliwiające pobranie IE8 zamiast dawać dostęp do pliku przenosiły na nieistniejącą witrynę. W efekcie IE8 był prawie dostępny...

Teraz przeglądarka może już zostać pobrana i zainstalowana - odsyłacz znajdziecie poniżej.

Nowości w przeglądarce

Wiadomo już, jakie nowinki mają się pojawić w najnowszej wersji aplikacji Microsoftu. Będą to:

- Activities - usługi pozwalające na umieszczanie bezpośrednio na stronie odsyłaczy do konkretnych operacji. Np. wpis blogowy będzie mógł zostać skopiowany do własnego dokumentu, wysłany pocztą czy przetłumaczony na zrozumiały dla internauty język - bez konieczności zapisywania dokumentu, zaznaczania jego zawartości i kopiowania do schowka itp.

Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

- Webslices - usługa analogiczna do kanałów RSS pozwalająca na przesyłanie informacji o zmianach na stronie WWW.

Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

- Favorites Bar - okno z zakładkami nie będzie musiało "wisieć" po lewej stronie przeglądarki. Użytkownik będzie mógł zrobić z niego pasek i umieścić go tuż pod paskiem adresu.

Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

- Automatic Crash Recovery - funkcja odpowiedzialna za przywracanie sesji w przeglądarce, która uległa awarii. ACR potrafi również przywracać pojedyncze karty.

Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

- Ulepszony filtr antyphishingowy oraz nowa wersja strony powitalnej.

Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

Nie da się ukryć, że spora liczba opisanych innowacji dostępna jest już od dawna zarówno dla użytkowników Opery, jak też Mozilli Firefox...

Patrz: Windows Internet Explorer 8 Beta Readiness Toolkit (w języku angielskim)

Aktualizacja: 05 marca 2008 20:14

Odsyłacze na stronie Microsoftu już działają, IE8 może więc zostać pobrany.

Aktualizacja: 05 marca 2008 16:56

Tekst został uzupełniony o galerię zrzutów ekranu obrazujących nowe funkcje Internet Explorera 8. Opis nowych funkcji znajduje się na angielskojęzycznej witrynie Microsoftu "Internet Explorer 8 New Features".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: