Internet Explorer 8 w Windows Update

Microsoft ogłosił niedawno kilka szczegółów dotyczących planów wdrożenia finalnej wersji przeglądarki Internet Explorer. Oprogramowanie to ma być dostępne na kanale Windows Update. Już teraz wiadomo, że takie rozwiązanie nie spodoba się jednemu z największych rywali giganta z Redmond - firmie Google.

Microsoft poinformował ostatnio, że zamierza opublikować finalną wersję Internet Explorer 8 na kanale Windows Update. Przypomnijmy, że podobną taktykę gigant z Redmond zastosował w przypadku siódmej odsłony swojej przeglądarki. Wtedy takie rozwiązanie nie przypadło specjalnie do gustu jednemu z największych rywali amerykańskiego producenta oprogramowania, firmie Google. Możemy spodziewać się, że i tym razem będzie podobnie.

Przeglądarka Internet Explorer 8, dla każdego systemu operacyjnego firmy Microsoft, będzie miała najwyższy priorytet. I tak w Windows Vista oraz Windows Server 2008 IE8 zostanie sklasyfikowane jako "Important". W przypadku Windows XP oraz Windows Server 2003 status brzmieć będzie "High Priority".

Zobacz również:

  • Windows 11 - wersja Pro czy Home? Która lepsza dla Ciebie?

Co ważne, użytkownicy nie będą zmuszani do aktualizowania przeglądarki do ósmej wersji. Wystarczy jedynie odznaczyć odpowiednią opcję podczas korzystania z usługi Windows Update.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie ukaże się finalna wersja przeglądarki. Microsoft ma o tym poinformować już wkrótce.

E8 RC1 - pierwsze spojrzenie

Microsoft: przeoczyliśmy lukę w Internet Explorerze, bo...

Luka w IE wciąż groźna