Internet Explorer 9 - Microsoft czeka na Twoją opinię

Microsoft zapowiada, że Internet Explorer 9 będzie idealny. By tego dokonać, w piątek firma poprosiła o wsparcie użytkowników serwisu social news - Reddit. Mają oni krytykować IE 9 beta do woli, a programiści postarają się wykorzystać najciekawsze uwagi w kolejnych wersjach przeglądarki. To początek społecznościowej kampanii, która ma pomóc w pracach nad IE 9 i zmienić wizerunek firmy wśród internautów.

Internet Explorer 9

Użytkownicy Reddit zamieścili już 3500 komentarzy dotyczących Internet Explorera 9.

Polecamy:

Pomysł to ryzykowny - spoleczności internetowe nie należą do najłaskawszych odbiorców. Z drugiej strony, Microsoft zaryzykował już na samym początku, gdy okazało się, że Internet Explorer 9 działać będzie wyłącznie na systemach operacyjnych Vista i Windows 7 (Przeczytaj: 32 czy 64-bity? Wybieramy wersję Windows 7).

Kampania w serwisie Reddit jest niskobudżetowa. Dość powiedzieć, że Microsoft zamieścił wpis w zwyczajny sposób, a jedyna reklama ze strony twórców Reddit to komentarz, w którym zachęcają oni użytkowników do wyrażenia swojego zdania na temat IE 9 beta. Twórcy przeglądarki będą na nie odpowiadać, a najciekawsze pomysły i poprawki mają zostać wprowadzone do finalnej wersji Internet Explorera.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [wrzesień 2022]
  • Windows 11: jak sprawdzić rodzaj konta?

Swoją opinię wyrazić możesz w serwisie Reddit. Prawdopodobnie nie będzie to ostatnie miejsce, w którym Microsoft postara się o recenzje użytkowników. Przed premierą IE 9 beta do przekazywania informacji o programie firma wykorzystywała m.in. Facebooka. Twórcy przeglądarki odpowiadają też na pytania na oficjalnym blogu firmy.

Programiści Microsoft wychodzą z założenia, że prawdziwe piękno krytyki się nie boi. Internet Explorer 9 przedstawiany jest przez nich jako najlepsza przeglądarka do obługi HTML 5, jedyna wyposażona w pełną akcelerację sprzętową i bardzo wygodna. Chętnie dowiemy się, co Ty o niej sądzisz? Czy jest coś, co zaskoczyło Cię w IE 9 beta? A może czegoś mu brakuje?

Jak na razie, Internet Explorer 9 beta bardzo różnie prezentuje się w testach wydajności i zgodności ze standardami. Niektóre z nich znajdziesz w wielkim teście przeglądarek IDG.pl. Najnowsze, niechlubne wyniki testu wydajności Kraken JavaScript Benchmark, dostępne są w artykule: Firefox 4 najszybszy w nowym teście Mozilli.