Internet Explorer 9 Preview - szybciej i lepiej w teście Acid3

Nowa wersja testowa Internet Explorera 9, udostępniona właśnie przez Microsoft, charakteryzować ma się 20-procentową poprawą wydajności w porównaniu z edycją "Preview" z marca. Aplikacja w teście zgodności ze standardami sieciowymi - Acid3 - notuje też coraz lepsze wyniki, a było to przecież jej odwieczną piętą achillesową.

Microsoft przestrzega harmonogramu prac nad nową wersją swojej przeglądarki. Internet Explorer 9 Preview zaprezentowany został po raz pierwszy 16 marca 2010 r. i od tego czasu jego kolejne - systematycznie optymalizowane - odsłony miały ukazywać się w cyklu ośmiotygodniowym (i tak aż do powstania pełnoprawnej wersji beta).

Koncern nie czekał osiem tygodni, by wydać kolejną wersję testową IE9. Drugie "Preview" aplikacji mogą pobierać i instalować posiadacze systemów operacyjnych Windows Vista SP2, Windows 7 i Windows Server R2.

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

W 15-megabajtowy plik instalacyjny można zaopatrzyć się na stronie Internet Explorer Test Drive.

Co nowego w Preview 2

Dean Hachamovitch, dyrektor generalny działu Internet Explorer, w blogu IEBlog szczegółowo rozpisuje się na temat zmian, które udało się wprowadzić programistom koncernu rozwijającym przeglądarkę.

Wspomina tam m.in. o wzroście wydajności programu w zakresie przetwarzania JavaScriptu (20-procentowa poprawa w stosunku do marcowego "Preview" oraz 36-procentowa w porównaniu z konkurencyjną przeglądarką Firefox 3.6). Wyniki uzyskano w oparciu o test SunSpider.

Kolejny postęp to rezultat zgodności z testem Acid3, uważanym powszechnie za miernik zgodności przeglądarki internetowej ze standardami sieciowymi. IE9 Preview 2 uzyskuje w tym teście wynik 68 punktów na 100 możliwych, czyli o 13 więcej niż Preview 1.

IE9 nie jest i nie będzie dostępny dla użytkowników Windows XP, ponieważ korzysta z technologii stworzonych specjalnie dla nowszych wydań systemów Microsoftu. Data premiery finalnej wersji przeglądarki wciąż nie jest znana, jednak mając na uwadze systematyczny spadek udziałów programu w rynku wypadałoby zachęcić Microsoft do pośpiechu w jego wydaniu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: