Internet Explorer 9 RC: prezentacja 10 lutego

Wiele wskazuje na to, że przeglądarka IE9 w wersji Release Candidate zostanie zaprezentowana za dwa tygodnie. Ma do tego dojść w San Francisco, na najbliższym spotkaniu zespołu IE9. Wersja RC ma przynieść kilka poprawek, ale przede wszystkim zapowiada szybkie nadejście wersji finalnej.

Microsoft oficjalnie nie potwierdził prezentacji swojej przeglądarki, ale dziennikarze otrzymali zaproszenia na spotkanie zespołu Internet Explorer, na którym mają zostać ogłoszone pewne ważne wiadomości.

RC to wersja bliska finalnej. Jeśli zostanie ona zaprezentowana 10 lutego, to można spodziewać się wersji ostatecznej za dwa miesiące np. na kwietniowej konferencji MIX.

Wersja Beta również ukazała się w San Francisco. Było to 15 września 2010 roku i od tamtego dnia Microsoft miał sporo czasu na wprowadzenie potrzebnych poprawek. Prace trwają, a jedną z ważniejszych łatek była możliwość wyłączenia wysyłania informacji geolokalizacyjnych.

Wersja Release Candidate ma być wzbogacona o inną opcję dbająca o prywatność użytkowników. Tracking Protection pozwoli im na kontrolowanie, które strony mogą sprawdzać ich aktywność w sieci.

Oprócz tego wprowadzone zostaną inne większe i mniejsze zmiany. Będą to nowe opcje oraz poprawki do błędów, których nie ustrzeżono się w wersji Beta.