Internet Explorer 9 będzie wymagał Service Packa do Windows 7

Aby skorzystać z finalnej wersji przeglądarki IE9 w Windows 7, trzeba będzie zainstalować dodatek Service Pack dla tego systemu.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie TechNetu poświęconej IE 9 beta, przed zainstalowaniem jej ostatecznej wersji w Windows 7 konieczne będzie zaopatrzenie się w pakiet Service Pack (w wypadku Visty do pracy z IE9 będzie potrzebny Service Pack 2 dla tego systemu).

Microsoft unika odpowiedzi na pytanie, kiedy ostateczna wersja Internet Explorera będzie gotowa. Brian Hall, menedżer w dziale Windows Live/IE koncernu tłumaczył nam niedawno: "Bylibyśmy nieszczerzy, gdybyśmy wydając betę i prosząc użytkowników o opinie jednocześnie ustalili termin wydania finalnej wersji."

Data wydania SP1 dla "siódemki" również nie jest ustalona, chociaż można spodziewać się premier obu produktów w pierwszej połowie 2011 r.

Bardziej interesujące jest coś innego - producent potwierdził, że pakiet aktualizacji i poprawek nie wprowadzi radykalnych zmian w strukturze Windows 7; ma zawierać mniej istotne aktualizacje, z których wiele zostało już udostępnionych.

Związek pomiędzy finalną edycją Internet Explorera 9 a Service Packiem 1 dla Windows 7 nie jest więc znany - tym bardziej, że beta działa w "siódemce" i Viście bez problemów.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10