Internet Explorer 9 beta gotowy do pobrania

Czy sieć będzie odtąd piękniejsza? Microsoft twierdzi, że tak i zaprasza do testów IE 9 beta. Pierwsza publiczna beta Internet Explorera 9 jest już dostępna również w IDG. Akceleracja sprzętowa HTML 5, niespotykana prędkość i wyjątkowa wydajność. Przed premierą o IE 9 powiedziano chyba wszystko. Od dziś sam możesz sprawdzić czy to prawda.

Internet Explorer 9 beta - relacja z premiery w San Francisco

Microsoft przygotował z okazji wydania IE 9 beta specjalną stronę internetową - Beauty of the Web. To tam poznać możemy najciekawsze funkcje najnowszej przeglądarki i dowiedzieć się, co sądzą o niej eksperci. Warto zajrzeć, bo prezentacji jest tam mnóstwo, a samouczki ułatwią też samodzielną eksplorację.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [grudzień 2022]

Wiele wskazuje na to, że IE 9 będzie najlepszą przeglądarka internetową w historii Microsoft. Sieć ma być odtąd piękniejsza, bo grafika internetowa będzie wyświetlana przy użyciu procesora grafiki. Internet Explorer 9 oferuje pełną akcelerację sprzętową i już dziś możemy się dowiedzieć, co oznacza termin, który tak elektryzuje deweloperów na całym świecie.

Na poprawę szybkości przeglądania wpływ będzie też miał nowy silnik JavaScript - Chakra, dzięki ktoremu IE 9 ruszy w pościg za Google Chrome i Safari. Jeszcze w tym tygodniu przetestujemy dla Was te i inne możliwości najnowszego dzieła Microsoft.

IE 9 beta ma minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Doskonale wykorzystuje możliwości Windowsa 7, takie jak aero snap (szybsze zarządzanie okienkami) i listy szybkiego dostępu. Microsoft podaje też, że nowa przeglądarka będzie bardziej bezpieczna i niezawodna od swojej poprzedniczki.

Zachęcamy do szybkiego wypróbowania Internet Explorera 9 i sami wracamy do pierwszych benchmarków tej przeglądarki. Już w piątek spodziewaj się testu przeglądarek, w którym sprawdzimy na co tak naprawdę stać najnowszego IE 9, Chrome'a 6 i Firefoksa 4.

Pobierz: Internet Explorer 9 beta.

Internet Explorer 9 beta jest dostępny na systemach operacyjnych Windows 7 i Vista.