Internet Explorer 9 - znamy datę premiery!

Nie będzie już więcej platform previews, wersji beta i kandydatów do wydania. Internet Explorer 9 w wersji finalnej pojawi się 14 marca 2011 roku, podczas prestiżowej konferencji SXSW (South by Southwest). Marcowy festiwal w Teksasie to święto muzyki, filmu, ale także Internetu.

Internet Explorer 9 w wersji finalnej pojawi się 15 marca, o godz. 06:00 czasu polskiego.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Informacja o dacie premiery przeglądarki pojawiła się w środę na blogu zespołu Windows. IE 9 będzie dostępny do pobrania o 21:00 czasu zachodnioamerykańskiego, a więc dokładnie o północy 15 marca na wschodnim wybrzeżu.

Microsoft wybrał na prezentację SXSW 2011, bo od wydania pierwszej wersji IE 9 Beta przedstawia nową przeglądarkę jako szczególnie nowoczesną, nastawioną na zabawę, filmy i piękniejszą Sieć.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Internet Explorer 9 to najbardziej przełomowa wersja w historii przeglądarek firmy. Zmianie uległy właściwie wszystkie elementy, włączając w to odświeżone logo i zupełnie nowy, minimalistyczny wygląd przeglądarki.

IE 9 posiada specjalne funkcje, które ułatwiają współpracę z systemem Windows 7, takie jak przypinanie witryn do paska zadań. Umożliwia sprzętową akcelerację dla HTML5 video. Jest wyposażony w szybki silnik JavaScript, który wyświetla aplikacje sieciowe do kilku razy szybciej niż IE 8.

Microsoft zapowiada, że wciąż ma kilka asów w rękawie, które poznamy podczas oficjalnej premiery Internet Explorera 9. To już 15 marca, o godz. 6-stej rano czasu polskiego.