Internet Explorer czy Google Chrome - kto jest liderem?

Przeglądarka Microsoftu oraz Google Chrome są na czele tabeli najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Zupełnie inne dane przedstawia jednak raport firmy Net Applications, od tego przygotowanego przez StatCounter.

Ile firm, tyle rankingów. Półtora miesiąca temu informowaliśmy o tym, że Google Chrome stał się najpopularniejszą przeglądarką i zdeklasował Internet Explorera. Zupełnie inne dane przedstawia firma Net Applications. Według jej najnowszego raportu przeglądarki Microsoftu używa aż 54 proc. internautów na świecie. Z kolei badanie firmy StatCounter daje Internet Explorerowi "tylko" 32,31 proc. rynku i drugie miejsce.

Według Net Applications na drugim miejscu znajduje się Firefox (wynik 20,1 proc.). Któremu StatCounter daje ponad 24 proc. rynku.

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja z przeglądarką Google Chrome. U StatCountera jest to lider rynku z wynikiem 32,76 proc. a u NetApplications to zdobywca brązowego medalu z wynikiem 19,1 proc.

Dane te ilustruje poniższa tabela.

Jak widać wyniki zupełnie odbiegają od siebie. Która firma jest według was bardziej wiarygodna i którym wynikom należy wierzyć?