Internet Explorer dla Windows 7 stwarza poważne problemy. Blokuje Chrome'a i Firefoksa

Udostępniając kilka dni temu Internet Explorera 10 dla Windows 7 Microsoft chwalił się, że jest to jedna z najlepszych przeglądarek dla tego systemu. Może i tak by faktycznie było, gdyby nie błędy, na które skarżą się internauci.

Internet Explorer 10 to, wedle zapewnień Microsoftu, jedna z najlepszych przeglądarek dla Windows 7, która w porównaniu do poprzedniczki oferuje zauważalnie większą wydajnością ładowania stron. Natychmiast po jego wydaniu w Sieci pojawiło się jednak masę wpisów osób, które napotkały na pewne problemy.

Cześć z wpisów dotyczyło problemów z samą instalacją. Na niektórych komputerach (np. HP Pavilion, Windows 7 Ultimate 64 bit OS) pojawiały się bowiem liczne błędy, które nie pozwalały na jej dokończenie. Część wpisów pochodziło od osób, którym co prawda udało się przejść proces instalacji, lecz okupione to było tym, że niektóre z wykorzystywanych przez nich serwisów oraz aplikacji przestały działać. Tak było np. w przypadku konkurencyjnych przeglądarek takich jak Chrome i Firefox.

Kolejny problem dotyczył interfejsu Aero, który po instalacji IE10 był automatycznie wyłączany. Niestety nawet ponowne uruchomienie komputera nic tutaj nie pomagało.

Wymienione wyżej błędy nie są jednak niestety jedynymi, z jakimi borykają się użytkownicy IE10. Przeglądając fora różnych serwisów można też znaleźć przykłady mówiące o problemach ze stabilnością (IE10 potrafił się zawieszać co kilka minut), czy też załadowaniem niektórych stron.

Jak widać, IE10 jest mocno niedopracowany. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że stosowne usprawnienia zostaną zawarte w mającym się pojawić w za dwa tygodnie zestawie "Patch Tuesday".