Internet Explorer doczekał się kanału deweloperskiego

Jeśli chodzi o aktualizacje i nowe wydania Internet Explorera, trzeba przyznać, że Microsoft zostaje w tyle za konkurencją. Jednak szykowana jest już edycja z numerem 12, a firma udostępniła kanał deweloperski, pozwalający na testowanie nowych funkcji i rozwiązań.

Kanał deweloperski dostępny jest dla użytkowników Windows 7 SP1 oraz Windows 8.1. Działa on niezależnie od zainstalowanego w systemie Internet Explorera 11, więc można śmiało eksperymentować. A jest z czym, ponieważ znajdziemy tu mnóstwo ciekawych rozwiązań, jak na przykład Gamepad API, który umożliwia podpinanie kontrolerów od Xboxa do gier przeglądarkowych, ulepszone narzędzia dla deweloperów (F12 Developer Tools), czy też podrasowany WebDriver API.

Internet Explorer doczekał się kanału deweloperskiego

Oprócz tego aktualizacji doczekał się WebGL, do którego dodano także wsparcie dla rozszerzeń, 16-bitowych tekstur, zmiennych GLSL i innych. Pełną listę zmian i poprawek można odnaleźć na tej stronie. Należy przy tym zauważyć, że kanał deweloperski nie prezentuje Internet Explorera 12, a jedynie służy testowaniu funkcji i rozwiązań, które być może znajdą się w tej wersji.