Internet Explorer nadal najpopularniejszy. Jego konkurenci walczą między sobą

Na światowym rynku przeglądarek internetowych niepodzielnie króluje Internet Explorer będący w użyciu na ponad połowie komputerów świata. Oprogramowanie Microsoftu ma tak naprawdę tylko dwóch liczących się konkurentów. Wedle wyników badań Net Applications zaszła natomiast zmiana na drugim miejscu rankingu.

Kolejny miesiąc z rzędu Internet Explorer broni swojej pozycji najpopularniejszej przeglądarki internetowej świata. Co prawda aplikacja Microsoftu zaliczyła spadek w udziale procentowym na tym rynku, ale nadal ma pierwszą lokatę z solidnym wynikiem na poziomie 57,96 procent (miesiąc temu wartość ta wynosiła 58,19 procent). Pozycja wydaje się więc niezachwiana, po wszystkie inne przeglądarki razem wzięte obecne są na mniejszej liczbie maszyn.

Zmiana zaszła natomiast na drugim miejscu. Do tej pory najbliżej dogonienia Internet Explorera był Firefox, ale w tym miesiącu program Mozilli został wyprzedzony przez Chrome. Przeglądarka Google zyskała udział procentowy (wzrost z 16,84 na 17,52 procent), a Firefox zaliczył spadek (z 17,52 na 16,84 procent). Jeśli tendencja się utrzyma, to w przyszłych miesiącach różnica między przeglądarkami Google i Mozilli będzie się dalej powiększać.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
  • Windows 11 usuwa Internet Explorera
Internet Explorer nadal najpopularniejszy. Jego konkurenci walczą między sobą

Wyraźnie gorzej od trzech najpopularniejszych programów do przeglądania sieci w ogólnym ujęciu radzą sobie inne przeglądarki. W przypadku Safari udział w rynku jest na poziomie 5,68 procent (względem 5,67 procent miesiąc temu), ale to program dostępny wyłącznie na urządzenia Apple. Blado w porównaniu wygląda tutaj multiplatformowa Opera, której udział w rynku skurczył się z 1,23 do 1,20 procenta.

źródło: thenextweb.com