Internet Explorer wciąż najpopularniejszy wśród amerykańskich pracowników IT

Z ostatniego badania firmy Forrester wynika, że Internet Explorer to wciąż najpopularniejsza przeglądarka wśród pracowników IT w Stanach Zjednoczonych.


Przeprowadzone przez firmę Forrester badania popularności poszczególnych przeglądarek internetowych zostały oparte na grupie 7 295 pracowników amerykańskich firm IT. Wnioski z nich płynące są następujące:

- 40,2 procent badanych przyznało, że korzysta z Internet Explorera

- 27,8% zdecydowało się na Chrome'a

- 25,4% wybrało Firefoksa

"Dzisiaj, nawet gdy działy IT standaryzują się wokół jednej marki przeglądarki i wersji, różnorodność przeglądarek jest dość powszechna w przedsiębiorstwach" - powiedział J.P. Gownder, analityk z firmy Forrester.

Jak to wygląda globalnie?

Określenie globalnego podziału rynku przeglądarek nie jest jednoznaczne. Zależy bowiem od samego sposobu zliczania internautów: Net Applications śledzi i rejestruje liczbę użytkowników przeglądarek odwiedzających stronę, natomiast StatCounter opiera się na ogólnej liczbie kliknięć na stronie. Ogólnie, w przypadku pierwszej z firm zdecydowanym liderem jest IE, natomiast w przypadku drugiej Chrome.

Jak to wygląda wśród mieszkańców USA?

Mieszkańcy USA idą ramię w ramię pracownikami IT. Pomimo wspomnianych różnic w zliczaniu internautów dane obu firm pokazują, że wyraźnym liderem jest IE (Net Applications - 56%, StatCounter - 40%).

Jak to wygląda w Polsce?

My od lat stoimy w opozycji do mieszkańców USA i globalnych tendencji stawiając wyraźnie na Firefoksa, o czym możecie przekonać się przeglądając ostatni Gemius Ranking.