Internet bardziej europejski

Ostatnie badania wykazują, że z Internetu korzysta 304 mln użytkowników. Powstaje coraz więcej witryn w innych językach niż angielski, zwiększyła się też liczba użytkowników sieci w Europie i Azji.

United States Internet Council opublikował najnowsze badania dotyczące sieci. Według przygotowanego raportu, liczba wszystkich użytkowników Internetu wynosi 304 mln. W ubiegłym roku szacowano, że z sieci korzysta 171 mln osób, odnotowano więc ogromny wzrost popularności Internetu. Mniej niż połowa internautów - 136 mln - pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Liczba użytkowników z Europy i Azji surfujących po sieci, wg ostatniego raportu Nua Internet, wynosi odpowiednio 83 mln i 69 mln. Wzrost popularności Internetu w Europie jest związany częściowo z popularyzacją telefonów komórkowych jako narzędzi, za pomocą których można korzystać z sieci.

Zwiększyła się też liczba witryn, w których opublikowano informacje w języku innym niż angielski (choć ciągle język ten dominuje w Internecie). Chociaż internauci, których ojczystym językiem jest angielski, stanowią mniej niż połowę ogółu użytkowników sieci, to duża liczba osób używa angielskiego jako drugiego języka.

Jak dowodzą ostatnie badania, obecnie 78% wszystkich witryn jest publikowanych w języku angielskim. Na uwagę zasługuje też fakt, że 96% serwisów e-commerce to strony z informacjami w tym języku. Warto też dodać, że 70% wszystkich stron w sieci znajduje się na serwerach w Stanach Zjednoczonych.


Zobacz również