Internet dla dorosłych

Dla starszych wiekiem Amerykanów główną atrakcją Internetu jest poczta elektroniczna, ale także możliwość inwestowania poprzez sieć, robienia zakupów i poszukiwania informacji na temat zdrowia.

Z raportu United Business Mediamark wynika, że w USA wzrosła liczba starszych ludzi, którzy korzystają z sieci. Obecnie jest to 43% Amerykanów w wieku 55-64 lat (36% pół roku wcześniej). W ciągu pół roku o 20% wzrosła liczba osób używających poczty elektronicznej. Dostęp do Internetu w domu albo w pracy ma 133 mln dorosłych Amerykanów. "Coraz więcej starszych ludzi zajmuje się inwestycjami i zakupami poprzez Internet oraz planuje w ten sposób także swoje podróże" - wykazuje raport.

41% amerykańskich seniorów korzysta z zasobów WWW od 1 do 3 lat, 48% ma kontakt z Internetem od ponad 4 lat - wynika z danych America Online. AOL twierdzi również, że osoby te korzystają głównie z poczty (95%), ale również z ofert biur podróży (77%) i informacji o zdrowiu (58%). Równie często seniorzy poprzez Internet robią zakupy (60%) i grają online (44%).