Internet i cztery kółka

Firma General Motors zapowiedziała, iż w przyszłym roku niektóre z produkowanych przez nią modeli samochodów będą wyposażone w urządzenia zapewniające dostęp do Internetu.

Motoryzacyjny gigant General Motors będzie pierwszym amerykańskim producentem oferującym samochody z dostępem do Internetu. Spodziewana jest już publiczna prezentacja takiego “internetowego auta”. Prawdopodobnie nastąpi to w tym tygodniu, na samochodowych targach odbywających się w Las Vegas, na których prezentowane są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie “specjalnego” wyposażenia samochodów.

Pierwszym modelem GM, oferującym dostęp do usług sieciowych, ma być Cadillac Seville. Kierowca będzie miał możliwość odebrania poczty elektronicznej czy nawet surfowania w sieci, za sprawą specjalnego, aktywowanego głosem systemu komputerowego. Usługi internetowe będą zintegrowane z pokładowym telefonem komórkowym i firmowym systemem – znanym pod nazwą ONSTAR. Korzystając z możliwości praktycznie permanentnego połączenia z centrum serwisowym ONSTAR, kierowcy będą mogli liczyć na całodobową pomoc ze strony GM w nagłych przypadkach, takich jak awaria samochodu podczas podróży.

“Cadillac był zawsze marką dla ludzi zamożnych, których niewątpliwie stać na samochód z systemem ONSTAR, jednak jego zwolennicy nigdy nie byli fanami najnowszych technologii” – powątpiewa Gordon Hard, wydawca magazynu Consumer Reports.