Internet jak telewizja

TP Internet uruchamia nowy multimedialny serwis - multi.portal.pl.

Za trzy dni oficjalnie rozpocznie działalność multi.portal.pl, którego właścicielem jest TP Internet. Korzystając z serwisu, użytkownicy będą mogli oglądać fragmenty najnowszych filmów (serwis Projektor), grać w sieciowe gry (serwis Strefa Gier) czy też oglądać internetową wersję telewizyjnego programu "W sieci" (serwis Igor). W serwisie dostępne też będą 42 najlepsze i najciekawsze programy emitowane w ciągu 30 lat istnienia programu 2 TVP.

Jednym z pierwszych przedsięwzięć serwisu będzie internetowa transmisja "na żywo" z imprezy wieńczącej działalność Ambasady Francuskiej w dotychczasowym budynku przy ul. Pięknej 1 w Warszawie. Organizatorzy szczególną uwagę zwracają na skalę przedsięwzięcia, gdyż wydarzenie będzie równolegle rejestrowane i przekazywane do sieci przez 15 kamer internetowych. Przy realizacji transmisji zostanie zastosowana technologia firmy RealNetworks.

"Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich internautów, jako pierwsi oferujemy platformę multimedialnego portalu pozwalającego na tak szeroki dostęp do usług transmisji wydarzeń na żywo i w trybie - na żądanie. Jesteśmy przygotowani, aby te usługi świadczyć od strony technologicznej i realizacyjnej, tworząc miejsce atrakcyjne zarówno dla użytkowników, jak i innych partnerów, na których współpracę jesteśmy otwarci" - powiedział Wojciech Wojtysiak, dyrektor pionu e-biznes w TP Internet.