Internet mobilny z tabletem - porównanie ofert

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego tabletu. Nie każdego stać jednak na takie urządzenie. Rozwiązaniem może być tutaj wybór któregoś z operatorów oferujących mobilny dostęp do internetu wraz z tabletem. Dokonaliśmy zatem szczegółowego porównania ofert, które miało na celu odpowiedź na pytanie: jak najtaniej znaleźć klasowy tablet, np. Apple iPad 2 lub Samsung Galaxy Tab 10.1.


Oczywiście urządzenia takie jak tablet można dostać i za kilkaset złotych - jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. My w swoim porównaniu skupiliśmy się na dwóch klasowych tabletach, które możemy dostać u większości operatorów sieci komórkowej. Są nimi iPad 2 oraz Samsung Galaxy Tab 10.1.

Są to urządzenia, które w swojej ofercie pakietu internetu mobilnego - mają praktycznie wszyscy operatorzy. Wyjątkiem jest tutaj tylko Plus, jednak i to ma się zmienić w najbliższym czasie, bowiem zapewniono nas, że oferta internetu mobilnego wraz z tabletem zostanie zaprezentowana w drugiej połowie stycznia 2012 r. Póki co nie udało nam się wydobyć informacji o jej szczegółach, dlatego też Plus nie został uwzględniony w naszym zestawieniu.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych

Od niedawna ofertę internetu mobilnego z tabletem ma także mBank. Została ona przygotowana we współpracy z siecią Play. Jest ona jednak zdecydowanie korzystniejsza cenowo, niż oryginalna oferta samego Playa, dlatego także ją postanowiliśmy wziąć pod uwagę. W swoim zestawieniu nie ocenialiśmy limitu transferu danych. Nas interesowało przede wszystkim to, jak najtaniej znaleźć jeden z dwóch wspomnianych wyżej tabletów. Najtańsze oferty są dla aktualnych abonentów danej sieci, dlatego też skupiliśmy się tylko na warunkach jakie są oferowane dla dotychczasowych klientów.

Przyjrzyjmy się zatem co oferują poszczególni operatorzy w kontekście iPada 2.

iPad 2 w mBanku

Aby skorzystać z oferty, należy być tzw. aktywnym klientem. Aby uzyskać taki status należy posiadać konto w mBanku przez minimum 6 miesięcy oraz przelewać na rachunek swoje comiesięczne wynagrodzenie. Po spełnieniu tych kryteriów, możemy skorzystać z opcji internetu mobilnego wraz z tabletem. Użytkownik nie uiszcza bezpośredniej opłaty za sam tablet, a jedynie opłatę aktywacyjną (99 zł) i zobowiązuje się do płacenia miesięcznego abonamentu w wysokości 99 zł (pakiet 5 GB) przez 42 miesiące - bo na tyle podpisywana jest umowa. Cena łączna po 42 miesiącach wynosi 4257 zł. Z kolei średni miesięczny koszt użytkowania internetu mobilnego wraz z tabletem to 101,36 zł. Dla wszystkich klientów mBanku jest to na pewno oferta dużo lepsza niż któregokolwiek z operatorów telefonii komórkowej.

iPad 2 w Orange

Znacznie gorzej jest w przypadku Orange. Firma ta praktycznie nie stosuje żadnych udogodnień w stosunku do swoich stałych klientów. Osoba przychodząca od innego operatora ma przedstawioną taką samą ofertę, jak użytkownik, który jest abonentem od kilkunastu lat. Dlatego w tym przypadku nie możemy liczyć na jakiekolwiek zniżki. Za tablet musimy zapłacić 599 zł, oprócz tego czeka nas także 61 zł opłaty aktywacyjnej - oraz miesięczny abonament w wysokości 99,90 zł. W zamian dostajemy pakiet 6GB. Średni miesięczny koszt użytkowania wynosi 118,23 zł.

iPad 2 w T-Mobile

To oferta, która jest najlepszą propozycją dla tych którzy chcą skorzystać z usług operatorów sieci komórkowej. Warto podkreślić przede wszystkim najniższą łączną cenę na koniec umowy - 3912 zł. T-Mobile faworyzuje także swoich aktualnych klientów - dla nich cena miesięcznego abonamentu wynosi 99 zł, pozostali zapłacą 109 zł. Umowę podpisujemy na 36 miesięcy a w zamian otrzymujemy pakiet 6 GB na miesięczny transfer danych. Średni miesięczny koszt użytkowania wynosi 108,67 zł.

iPad 2 w Playu

Ofertę internetu mobilnego z tabletem posiada także Play. Jest ona skierowana do osób którym zależy na jak największym pakiecie danych. Za 99 zł otrzymamy pakiet aż 16 GB, co jest na pewno godne pochwały. Gorzej wygląda ona pod względem ceny. W wybranej opcji - iPad 2 kosztuje 1799 zł a opłata aktywacyjna 59 zł. Powoduje to, że miesięczny koszt użytkowania wynosi średnio 150,61 zł. W zamian za to dostajemy jednak największy pakiet. Jednakże, czy 16 GB w tablecie jest nam naprawdę niezbędne?

Powyższe dane ilustruje tabela:

Internet mobilny z tabletem - porównanie ofert

iPad 2

Nie każdy jest fanem urządzeń firmy Apple. Szczególnie w Polsce sporą popularnością cieszą się tablety z systemem Android. Najszerzej dostępny u operatorów jest Samsung Galaxy Tab 10.1 i to właśnie jego "weźmiemy na tapetę".

Samsung Galaxy Tab 10.1 w mBanku

Jeśli chodzi o ofertę tabletu z Androidem to mBank wręcz nokautuje konkurencję. Za Galaxy Taba nie jest pobierana żadna opłata, a koszt aktywacji tabletu to 79 zł, tyle samo wynosi miesięczny abonament. Powoduje to, że miesięczny koszt użytkowania wynosi przeciętnie jedynie 80,88 zł. To naprawdę świetna propozycja.

Samsung Galaxy Tab 10.1 w Orange

I tutaj Orange nie zachwyca. Cenę Galaxy Taba ustalono na poziomie 1099,01 zł. Oprócz tego czeka nas także opłata aktywacyjna w wysokości 61 zł i miesięczny abonament wynoszący 99,90 zł. Wszystko to skutkuje tym, że miesięczny koszt użytkowania wynosi 132,12 zł. To zdecydowanie zbyt dużo.

Samsung Galaxy Tab 10.1 w T-Mobile

T-Mobile prezentuje się okazale. Tablet od Samsunga "chwycimy" za 99 zł - tyle samo wynosi też miesięczny abonament, opłata aktywacyjna wynosi z kolei 49 zł. Dzięki temu koszt użytkowania na miesiąc kształtuje się na poziomie 103,11 zł. Dla klientów T-Mobile, którzy nie mają otworzonego swojego głównego konta w mBanku jest to na pewno świetna propozycja.

Samsung Galaxy Tab 10.1 w Playu

Sieć ta znacznie lepiej prezentuje się w przypadku Samsunga Galaxy Tab 10.1. Za tablet zapłacimy 399 zł, aktywacja i abonament są takie same jak w wypadku iPada 2 w tej sieci. To co robi wrażenie, to pakiet 16 GB za 99 zł, który przy tablecie za który płacimy niespełna 400 zł - ma sens. Oferta ta będzie znakomita dla osób, które chcą korzystać z internetu tylko i wyłącznie za pomocą tabletu. 16 GB powinno w zupełności wystarczyć.

Poniżej prezentujemy tabelę zestawiającą oferty internetu mobilnego wraz z tabletem Samsunga:

Internet mobilny z tabletem - porównanie ofert

Samsung Galaxy Tab 10.1

Werdykt

Zdecydowanie najkorzystniejszą ofertę posiada mBank, dlatego jego klienci nie powinni się długo zastanawiać, bowiem jest ona po prostu najlepsza. Dotyczy to zarówno iPada 2 jak i tabletu Samsunga. Dla tych, którzy nie posiadają konta w mBanku - dobrym rozwiązaniem jest oferta T-Mobile. Play z kolei posiada znakomitą ofertę jeśli chodzi o Samsunga Galaxy Tab 10.1. Znacznie gorzej wypada w przypadku tabletu od Apple. Na osłodę pozostaje 16 GB jakie sieć dodaje do abonamentu za 99 zł. Na ostatnim miejscu plasuje się Orange, który swoim klientom nie oferuje promocyjnych warunków.

A was która oferta przekonuje najbardziej i dlaczego?

Aktualizacja: 09 lutego 2012 13:18

Pojawiła się także długo oczekiwana oferta Plusa. Jak na razie operator oferuje jedynie tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. Cena tabletu w pakiecie "iPlus prywatnie 4GB" wynosi 1149 zł. Na uwagę zasługuje tutaj niski abonament (60 zł) oraz długość podpisywanej umowy - 24 miesiące. W zamian otrzymujemy comiesięczny pakiet 7GB.