Internet na Gwiazdkę

Wirtualne spotkanie z Mikołajem i interaktywne pocztówki to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez twórców internetowych stron


Wirtualne spotkanie z Mikołajem i interaktywne pocztówki to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez twórców internetowych stron

Chociaż do Gwiazdki zostało jeszcze trochę czasu, coraz więcej ulic i wystaw sklepowych nabiera świątecznego charakteru. W Internecie przygotowania do ostatnich Świąt Bożego Narodzenia w tym tysiącleciu rozpoczęły się znacznie wcześniej niż zazwyczaj.

Świąteczny nastrój to nie tylko dekorowanie stron WWW charakterystycznymi świątecznymi elementami graficznymi. Powstaje coraz więcej serwisów, które pretendują do miana "kompletnych przewodników świątecznych" oferujących wiele użytecznych informacji na temat tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia na świecie lub pomysłów na ciekawe prezenty. Niektóre z nich umożliwiają wysłanie listu do Świętego Mikołaja lub złożenia życzeń wszystkim bliskim za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wesołych Świąt wszystkim!

The Total guide to Christmas online

www.christmas99.com

Internet na Gwiazdkę
Ogromne gwiazdkowe centrum informacyjne jest rokrocznie uzupełniane, a adres URL, pod którym serwis działa, rejestrowany jest z nową cyferką na końcu (możliwe, że widzieliście ten sam serwis w ub.r. pod adresem www.christmas 98.com). Część informacji pochodzi właśnie z poprzedniej edycji serwisu, ale wiele danych zostało dodanych lub zaktualizowanych. W "świątecznym portalu" można znaleźć kompletny przewodnik od porad, jak i gdzie w Internecie kupić prezent pod choinkę, poprzez informacje o obchodach Bożego Narodzenia w różnych zakątkach globu, aż po instrukcje pomagające wykonać świąteczne ozdoby.

Umieszczono tu także przewodnik po internetowych sklepach z prezentami (sklasyfikowanych wg kategorii dla kogo ma być przeznaczony prezent) oraz recenzje filmów i książek.

Christmas with Reader's Digest

www.rdchristmas.com

Internet na Gwiazdkę
Informacje zgromadzone w serwisie pochodzą z kilku roczników Przeglądu Reader's Digest, a także od zaprzyjaźnionych z redakcją użytkowników Internetu. Jeśli szukasz świątecznych przepisów albo nie wiesz, co podarować dziecku Đ odwiedź ten serwis. Strona powinna także zainteresować wszystkich majsterkowiczów, którzy w sekcji "Projekty" znajdą np. poradnik, w jaki sposób zrobić ozdoby choinkowe, etykiety na prezenty lub... sanki.

Święty Mikołaj w Internecie

www.santa-claus.com

Internet na Gwiazdkę
Ho, ho, ho!!! Takim okrzykiem powita każdego gościa siwy starzec w czerwonym kubraku i... z myszą w ręku. Spośród wszystkich stron domowych Świętego Mikołaja właśnie www.santa-claus.com wydaje się być najciekawsza. Z poziomu strony możliwe jest wysłanie świątecznych kartek znajomym i listy zamówień prezentów bezpośrednio do Mikołaja. Chat Room, książeczki do kolorowania oraz gry i wygaszacze ekranu, to tylko niewielki procent ciekawostek, które znajdują się na różnych stronach serwisu. W sekcji "Merry Magazine" odnajdziemy żarty, artykuły, a także recenzje gier, płyt i filmów o świątecznej tematyce. Podczas zwiedzania strony jej gospodarz opowiada różne historyjki i nakłania nas do wzięcia udziału w konkursie.

Santa's Secret Village

www.northpole.com

Internet na Gwiazdkę
Tajna Wioska Świętego Mikołaja to jedna z najbardziej efektownych stron o tematyce świątecznej. Przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci. Gwarantujemy jednak, że także dorosły miło spędzi tu kilka chwil. Każdy zakątek wioski żyje własnym życiem: w stajni odpoczywają renifery, elfy pracują w warsztacie lub bawią się w domku, a Święty Mikołaj odpoczywa przed telewizorem. W każdej lokalizacji przy odrobinie wysiłku znajdziemy ukryte śmieszne animacje lub ilustrowane historyjki. Wiele postaci, które możemy spotkać w wiosce, odnajdziemy w książce do kolorowania. Atrakcyjność witryny dodatkowo podnoszą specjale kursory, które instalują się za pomocą wtyczki (plug-in) podczas pierwszej wizyty na stronie. Jak przystało na witrynę multimedialną, w każdym miejscu usłyszymy także odpowiednie dźwięki (na przykład trzask palącego się ognia w piecu Pani Mikołajowej). W wiosce nie zabrakło także urzędu pocztowego, w którym nie tylko możemy złożyć zamówienie na prezenty, ale także wysłać życzenia do przyjaciół.