Internet.org, czyli wizja podłączenia do sieci każdego mieszkańca Ziemi

Giganci świata nowych technologii łączą siły. W ramach nowej inicjatywy internet.org chcą podłączyć do internetu dosłownie cały świat. W końcu jak na razie nadal 2/3 ludzkości nie korzysta z globalnej sieci. Szefowie firm takich jak Facebook i Samsung chcą to zmienić.

Internet.org to teraz tylko wstępny projekt, który ma zebrać firmy zainteresowane rozwojem internetu. Olbrzymie przedsiębiorstwa, które swoją potęgę bazują właśnie na szeroko i łatwo dostępnym internecie, zauważają że internauci to grupa “zaledwie” 2,7 miliarda ludzi. Chcą więc wspierać gospodarki państw rozwijających się, w których dziś internet jest dobrem luksusowym, aby przyspieszyć proces podłączania kolejnych osób do globalnej wioski.

W internet.org udział będą brać sami giganci, w tym wymienione wcześniej Facebook (największy portal społecznościowy świata) i Samsung (wiodący producent telefonów komórkowych). Oprócz tego dołączy producent procesorów mobilnych Qualcomm oraz firmy takie jak Ericsson, Nokia, MediaTek i Opera Software. Jak widać są to podmioty, którym bardzo zależy na tym, aby internautów było jak najwięcej.

Zobacz również:

  • 10 sposobów na otwarcie Wiersza Polecenia w Windows
  • x-kom - najlepsze okazje zakupowe [22.10.2021]

Facebook w końcu osiągnął punkt, w którym przyrost użytkowników wyhamował, a nadzieją na ekspansję są nowe rynki. Tak samo producenci telefnów sprzedają swoje najtańsze komórki głównie do krajów, gdzie internet jest jeszcze w powijakach. Sama inicjatywa jest oczywiście szczytna, ale należy pamiętać o jednym: biorące w nim udział firmy mogą w perspektywie czasu dużo zyskać, a miliardy dolarów które chcą przekazać na rozwój można traktować jako swego rodzaju inwestycję.