Internet szerokopasmowy tylko na terenach słabszych gospodarczo

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska w rozmowie z TVN CNBC Biznes przyznała, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na rozszerzenie obowiązku świadczenia usługi powszechnej o szerokopasmowy dostęp do Internetu. Dodała również, że projekt ten powinien być wprowadzony jedynie na terenach słabszych gospodarczo.

Anna Streżyńska przyznała, że włączenie Internetu szerokopasmowego w ramy usługi powszechnej jest uzależnione od decyzji Komisji Europejskiej. Poza tym będzie to możliwe dopiero po zmianie przepisów i kształtu obecnej usługi powszechnej. Jak twierdzi pani prezes, projekt ten powinien być wprowadzony jedynie na terenach słabszych gospodarczo.

Projekt restrukturyzacji sieci internetowych przygotowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej miał zapewnić powszechny Internet nawet do 100 megabitów na sekundę. UKE jednocześnie podkreślał, że w państwach unijnych podłączenie firmy do szerokopasmowego Internetu podnosiło jej wydajność nawet o 40 procent. Teraz wiadomo, że na taki wzrost będą mieli szansę tylko nieliczni.