Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

Jedna faktura, niższe rachunki i dostęp do pełnej oferty operatora to argumenty nie do odrzucenia, kiedy mowa o zakupie telewizji, internetu i telefonu. Co więcej, model tripleplay na nowo definiuje wymiar domowej rozrywki, dlatego że w pakiecie dostaniemy najnowocześniejszy sprzęt nie zawsze dostępny w podstawowych wariantach usługi.


Kup dwie, a trzecią dostaniesz gratis. Promocja na czekoladę albo pastę do zębów? Nic z tych rzeczy. Operatorzy telekomunikacyjni, podobnie jak właściciele dyskontów, oferują pakiet trzech lub większej liczby usług w niższej cenie. To tripleplay, sprawdzony model biznesowy, który zakłada oferowanie trzech podstawowych usług: telewizji, internetu oraz telefonii w jednym pakiecie. Tripleplay nie jest żadną wymyślną technologią, ponieważ sposób dostarczania tych usług bywa całkiem odmienny.

Operatorzy telewizji satelitarnej (Cyfrowy Polsat, nc+) sprzedają internet i telefon, dostawcy tradycyjnych usług telekomunikacyjnych (Orange, Netia) zarabiają na telewizji, a operatorzy kablowi (UPC, Vectra, Multimedia, INEA) w ogóle są na uprzywilejowanej pozycji. Mają bowiem świetną infrastrukturę, aby dostarczać superszybki internet, cyfrową telewizję oraz telefonię VoIP w jednej paczce. Czy klienci mogą przebierać w ofertach?

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

W paczkach promocyjnych możesz kupować usługi taniej, ale oferta bywa ograniczona terytorialnie i czasowo. Warto też zamawiać online. W Vectrze przy zamówieniu przez internet instalacja kosztuje tylko 1 zł, a jej termin wybierasz sam. Masz też 14 dni na rezygnację z usługi.

Nie do końca, gdyż zasięg ofert operatorów jest mocno ograniczony terytorialnie. Dostawcy kablowi działają w dużych miastach i mniejszych miasteczkach, choć ich infrastruktura zasadniczo dociera wyłącznie do budynków wielorodzinnych. Liczba lokali z doprowadzonym światłowodem rośnie z roku na rok (również dzięki inwestycjom publicznym), ale nadal trudno mówić o powszechności w dostępie do tego medium. Lukę tę wypełnia telefonia komórkowa i zasięg LTE, choć tutaj barierą są limity transferu, które skutecznie ograniczają pełne wykorzystanie Internetu, np. w strumieniowaniu wysokiej jakości wideo.

Zakup dwóch lub większej liczby usług u jednego dostawcy może być nawet o połowę tańszy aniżeli każdej z osobna. Wystarczy dokładnie policzyć. Jedna faktura to z kolei łatwiejsze opłacanie rachunków, mniejsza liczba umów, haseł i kodów dostępu na infolinię itd. Co więcej, posiadanie kilku usług daje dostęp do pełnej oferty operatora. Mowa tutaj o nagrywarce PVR, dostępie do wypożyczalni filmów i programów telewizyjnych VoD czy telewizji internetowej, a więc możliwości oglądania dowolnych programów TV poza domem. W pakiecie dostaniemy bardziej funkcjonalny sprzęt, który w przypadku zakupu pojedynczych usług kosztowałby więcej lub w ogóle nie byłby dostępny w ofercie.

W artykule robimy obszerny rekonesans po aktualnych ofertach pakietowych z umową na 24 miesiące. W tabeli wybraliśmy najlepsze oferty, choć należy pamiętać, że dostawcy mogą różnicować ofertę w zależności od lokalizacji klienta, a nowi abonenci często dostają lepsze warunki niż dotychczasowi. Tym ostatnim radzimy mocno negocjować umowę, w skrajnym przypadku wypowiadając ją, aby dostać lepsze warunki niż obecnie.

Zobacz nasze porównanie cen (powiększ i zapisz, by zobaczyć tabelę w pełnym rozmiarze):

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

Przegląd ofert pakietowych dostawców telewizji satelitarnej, operatorów kablowych oraz operatorów telekomunikacyjnych.

Telewizja satelitarna z internetem LTE

SmartDOM to oferta łączona Cyfrowego Polsatu i Plusa, w której drugą usługę kupujemy za połowę ceny, a trzecią nawet za złotówkę. Oferta cieszy się niesłychanym powodzeniem wśród abonentów, którzy teraz wraz z telewizją, internetem i telefonem mogą teraz dodatkowo kupić pralkę, lodówkę czy telewizor, a w Plusie skorzystać z oferty bankowej, ubezpieczeń, a nawet zmienić dostawcę energii. Polecany pakiet Familijny Max HD (127 kanały, 69 HD) z internetem LTE Plus 50 GB kosztuje 84,99 zł (uwzględniono rabat SmartDOM), choć do kwoty tej należy doliczyć 5 zł miesięcznie za modem Huawei E3372. Po wykorzystaniu pakietu danych dalej korzystasz z szybkiego internetu już bez dodatkowych limitów, ale tylko gdy znajdujesz się w zasięgu sieci LTE. Co do telewizji: w abonament wliczono pakiety Film HD, Sport HD i Cinemax HD oraz mnóstwo dodatkowych opcji na próbę m.in. pakiet VOD i HBO GO bez dodatkowych opłat przez 3 miesiące oraz trzy pakiety IPLA na 2 miesiące. Z kolei usługa ON THE GO, umożliwiająca oglądanie ponad 90 kanałów online oraz zapewniająca dostęp do tysięcy programów na żądanie na urządzeniach mobilnych, kosztuje 5 zł miesięcznie.

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

W Cyfrowym Polsacie dostaniemy wysoki rabat za zakup telewizji, internetu i telefonu w pakiecie. Do wyboru wiele dodatkowych opcji telewizyjnych z kanałami filmowymi, sportowymi oraz premium (Cinemax, HBO).

Konkurencję próbuje gonić platforma nc+, która poza usługami telewizji satelitarnej oferuje paczki z internetem oraz telefonem komórkowym. Po ofertę wystarczy udać się na stronę ncplusinternet.pl, gdzie w promocji Kozoodpornej najtańszy zestaw telewizji i internetu mobilnego kosztuje 39,99 zł. Do wyboru mamy warianty z telewizją Start+ oraz Comfort+ i paczkami internetu 10 GB, 35 GB oraz 100 GB. Do zestawu warto dorzucić telefon komórkowy za 19,99 zł z nielimitowanymi rozmowami i SMS do wszystkich sieci krajowych. Pakiet 5 GB kosztuje dodatkowe 5 zł. Usługi telekomunikacyjne świadczone są z wykorzystaniem infrastruktury sieci Play, w tym najnowszej sieci 4G LTE Ultra, przy czym limit pobierania został odgórnie ustalony na 70 Mb/s. Usługa Unlimited TV, dostępna w wybranych wariantach, pozwala oglądać 90 kanałów na żywo oraz cieszyć się z kolekcji VOD w aplikacji nc+ GO bez zużywania transferu danych.

Po kablu w pakiecie

Przejrzystość i niezłe ceny to wyróżniki oferty Vectry. W promocji zimowej operator proponuje dwa pakiety telewizyjne z internetem Wi-Fi 100 Mb/s. Wariant Cyfrowy Stalowy (42 kanałów, w tym 12 HD) kosztuje zaledwie 49,90 zł, natomiast bogatszy pakiet Złoty (134 kanały, w tym 52 HD) to już wydatek 89,90 zł miesięcznie. Instalacja usług przy zamówieniu online kosztuje 1 zł. Do paczki klient może dobrać telefon stacjonarny, telefon komórkowy oraz usługi internetu mobilnego dostępne w wielu wariantach cenowych. Plan Domowy Bez limitu kosztuje 35 zł miesięcznie i pozwala na nieograniczone dzwonienie na numery stacjonarne i komórkowe w Polsce oraz na wybrane kierunki międzynarodowe. Karta SIM bez limitu rozmów i SMS kosztuje w zależności od wybranej opcji 29,90 zł z pakietem 5 GB oraz 39,90 z pakietem 10 GB internetu. Z kolei plan Junior to ciekawa alternatywa dla ofert pre-paid. Za 15 zł możemy ofiarować dziecku kartę z 1000 minut do wszystkich, 100 wiadomości SMS oraz 1 GB internetu LTE. Usługi mobilne dla Vectry świadczy Play.

W chwili pisania tego tekstu promocyjna oferta UPC obejmowała pakiety sportowe z kanałami premium Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra oraz pakiety filmowe z usługą My Prime Filmy i Seriale. My Prime to kolekcja ponad 2000 filmów, seriali i bajek dostępnych na żądanie, z doskonałą jakością obrazu oraz dźwięku i, co ważne, bez reklam. Nowi klienci mają do wyboru pakiety z telewizją Select (104 kanały, 56 HD) i Max (150 kanałów, 83 HD) oraz szybkim internetem 60 Mb/s lub 100 Mb/s. W cenę usługi wliczono dekoder Horizon z modemem Wi-Fi, choć opcja z nagrywarką dostępna jest tylko w droższych pakietach. Abonenci mogą korzystać z Horizon GO, czyli telewizji online dostępnej w domu i na urządzeniach mobilnych poza nim. Horizon GO ponad 117 kanałów, które możesz oglądać na komputerze, smartfonie czy tablecie. Dodatkowo do każdego zestawu możesz domówić telefon stacjonarny (VoIP) w taryfach Telefon na Start (0 zł, bez pakietu minut) lub Minuty do wszystkich Max (10 zł) z nielimitowanymi połączeniami na numery stacjonarne i komórkowe w Polsce, stacjonarne do 41 krajów w Europie i na świecie oraz komórkowe do USA i Kanady.

Wideorejestrator, smartwatch albo telewizor to gadżety, które mają przekonać niezdecydowanych do zakupu paczki usług w Multimedia. Sama oferta jest bardzo dobra, bo za 118 zł miesięcznie otrzymamy 40-calowy telewizor, a do tego pakiet dwóch usług – telewizję MaxBox (134 kanały, 35 HD) oraz internet 30 Mb/s. Dwa razy szybszy dostęp do sieci kosztuje zaledwie 10 zł więcej. Paczki ze smartwatchem lub wideorejestratorem Manta są tylko odrobinę tańsze, ale w zestawie za 1 zł miesięcznie otrzymasz dodatkowo kartę SIM z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci w Polsce. Najtańsza paczka z telewizją SuperBox (115 kanałów, w tym 26 HD), internetem 30 Mb/s, telefonem komórkowym oraz smartwatchem Manta MA428 kosztuje 89 zł. W cenie bezprzewodowy router Wi-Fi i możliwość dokupienia telefonu stacjonarnego oraz internetu mobilnego. W Multimedia kupisz również ubezpieczenie mieszkania (oferta przygotowana we współpracy z Ergo Hestia), prąd oraz gaz. W taki oto sposób dostawcy łączą najróżniejsze produkty i usługi, a klienci otrzymują możliwość obniżenia rachunków.

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

TV, internet i telefon to nie wszystko. W Multimedia możesz skorzystać z ubezpieczenia mieszkania, a nawet zmienić dostawcę prądu i gazu.

Światłowód w każdym domu

Love to nowa oferta pakietowa Orange obejmująca telewizję 4K (97 kanałów, w tym 33 HD), szybki internet 100 Mb/s dostarczony światłowodem, telefon domowy z nielimitowanymi rozmowami w kraju i za granicą oraz kartę SIM bez limitu rozmów, SMS oraz paczką internetu 3 GB. Orange promuje ofertę hasłem „Wszystko, czego potrzebujesz, za mniej niż 3 złote dziennie” i nie ma w tym żadnej przesady, bowiem pakiet usług w pierwszym roku kosztuje zaledwie 69 zł miesięcznie (później 99,90). Czy dzięki ofercie Love Orange uda się w tym roku podwoić liczbę klientów usługi światłowodowej (FTTH) do co najmniej 180 tys., jak deklarują szefowie spółki? Jest na to szansa, bo choć sama oferta jest dość ograniczona terytorialnie, to mogą z niej skorzystać również obecni abonenci, którzy zdecydują się dokupić dodatkowe usługi w Orange.

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

W ofercie Orange Love dostaniesz modem FunBox 3.0 z WiFi i dekoder Samsung z funkcją nagrywania oraz jakością obrazu Ultra HD. Do zestawu możesz dobrać smartfon klasy premium lub telewizor Samsung.

Oferta pakietowa INEA obejmuje zestawy dwóch (internet, telewizja) lub czterech (dodatkowo telefon i internet LTE) usług świadczonych w jednym z trzech wariantów telewizji cyfrowej: Komfort, Ekstra oraz Ekskluzywny. W szczególności interesująca wydaje się oferta 4 w 1, bo w porównaniu z paczką dwóch usług wystarczy zaledwie 10 zł więcej, aby otrzymać wyraźnie szybszy internet, kartę SIM bez limitu rozmów oraz 10 GB internetu mobilnego LTE w prezencie. Pakiety 4IN Komfort oraz 4IN Ekstra łączy superszybki internet (250 Mb/s), a różni liczba kanałów TV. W pierwszym otrzymasz dostęp do 142 programów TV (47 HD), w drugim zaś lista ta rośnie do 208 pozycji (82 HD, w tym kanały sportowe Eleven). Lech TV to pierwszy polski klubowy kanał telewizyjny dla fanów Lecha, gdzie emitowane są relacje z meczów i wywiady z piłkarzami. Ofertę uzupełnia darmowy dostęp do hotspotów Wi-Fi działających w komunikacji miejskiej w Poznaniu oraz Koninie. Najbogatszy pakiet 4IN Ekskluzywny skierowany jest do miłośników dobrego filmu oraz sportu. Pakiet kosztuje niemało, bo aż 219,90 zł miesięcznie, ale w cenie tej otrzymasz ultraszybki internet 1000 MB/s, 232 kanałów TV, w tym pełny pakiet Canal+ Prestige, HBO Max z Cinemax, VOD Film oraz usługę multiroom.

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

W paczkach 4IN w INEA znalazły się telewizja cyfrowa, superszybki internet oraz telefon. W prezencie otrzymasz 10 GB mobilnego internetu LTE do wykorzystania na wakacjach, w podróży lub u rodziny.

Wszystko, czego potrzeba, można mieć z jednym rachunkiem także w Netii. W ramach promocji Rok internetu za darmo + TV operator proponuje telewizję Standard (104 kanały, 46 HD) z internetem 50 Mb/s oraz telewizję Extra (135 kanałów, 59 HD) z internetem 100 Mb/s. W pierwszym roku opłaty miesięczne wynoszą odpowiednio 45 zł oraz 65 zł, a od 13 miesiąca rosną do 79,90 zł lub 109,90 zł. Umowa zawierana jest na dwa lata. W tej cenie otrzymujemy router Wi-Fi oraz dekoder Netia Player. Usługa GigaNagrywarka przez pierwszy miesiąc jest gratis. Później usługa kosztuje 15 zł miesięcznie, choć można z niej zrezygnować. Lista promocji pakietowych w Netii jest dłuższa. W naszym zestawieniu znalazła się oferta z telefonem komórkowym, bez limitu minut i 8 GB internetu za 75 zł w pierwszym roku (później 109,90 zł).

Sprzęt do kompletu

Cyfrowy Polsat dla usług łączonych proponuje dekoder EVOBOX PVR lub moduł CAM CI+ dla telewizora (nie ma wówczas potrzeby używania zewnętrznego dekodera) oraz w zależności od wybranego pakietu internetu: modem USB Huawei E3372, router domowy Huawei B315 lub D-Link DWR-116. Hitem Cyfrowego Polsatu jest zestaw domowego internetu LTE ODU/IDU-200, który umożliwia dostarczenie internetu LTE do domu z wykorzystaniem kabla telewizji satelitarnej. W skład zestawu wchodzi modem LTE instalowany na zewnątrz budynku, zasadniczo przy antenie TV/SAT, dzięki któremu można uzyskać znaczącą poprawę mocy sygnału, a zarazem podłączyć Internet, wykorzystując dotychczasową instalację telewizyjną. Drugim elementem zestawu jest router IDU-200, który służy do udostępnienia internetu w domu, mieszkaniu lub biurze. Cały zestaw montowany jest przez wykwalifikowanego pracownika, który optymalnie skonfiguruje sprzęt do pracy.

Klienci, którzy zdecydują się wybrać ofertę Love w Orange, dostaną niezły modem FunBox 3.0 z funkcją Wi-Fi oraz dekoder TV Samsung obsługujący kolekcję VOD, telewizję w jakości 4K Ultra HD i nagrywanie do 3 kanałów jednocześnie. Dodatkowo do pakietu usług można dobrać smartfon klasy premium lub telewizor Samsung.

Internet, telewizja i telefon. Najlepsze i najtańsze oferty na rynku

Bezpłatna aplikacja UPC Phone dla smartfonów umożliwia korzystanie z darmowych minut telefonu domowego do wykonywania rozmów na komórce. Możesz też odbierać telefon domowy, gdziekolwiek jesteś w zasięgu Wi-Fi lub pakietu danych.

Z kolei posiadacze Telewizji Osobistej w Netii mogą podłączyć do dekodera Netia Player zewnętrzny dysk, aby bez ponoszenia dodatkowych kosztów korzystać z funkcji nagrywania (PVR) oraz zatrzymywania i cofania oglądanego programu (Time Shift). Drugim pomysłem Netii na zastąpienie klasycznych dekoderów PVR jest GigaNagrywarka. To usługa online, która umożliwia rejestrowanie wielu programów TV jednocześnie, bez limitu przestrzeni dyskowej. Nagrywanie odbywa się również wówczas, gdy dekoder do obsługi telewizji jest odłączony od kontaktu. Nagrania przechowywane są przez 180 dni. Co więcej, oglądający może przewinąć program na dowolnym kanale do 2 godzin do tyłu, a 40 wybranych programów można odtwarzać nawet do 7 dni po emisji. GigaNagrywarka kosztuje 15 zł miesięcznie.

Ofertę UPC wyróżnia dekoder Horizon dostępny bez nagrywarki lub z nagrywarką (PVR). W opcji z dyskiem urządzenie potrafi nagrywać do 4 programów jednocześnie. Horizon gwarantuje oszczędność energii oraz mniejszą liczbę kabli, bo producentowi w jednym pudełku udało się zamknąć poza dekoder TV, również modem internetowy oraz modem telefonii VoIP. Wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej pozwalają ograniczyć dostęp do programów przeznaczonych dla określonej grupy wiekowej. W Horizon unikalny jest dwustronny pilot z pełnowymiarową klawiaturą ułatwiającą wprowadzenie tekstu, np. podczas wyszukiwania filmów w katalogu. Czy zatem warto kupować usługi w pakiecie? Zdecydowanie tak, bo poza bogatymi pakietami TV, internetu i telefonii w cenie otrzymasz funkcjonalny sprzęt do obsługi wszystkich domowych multimediów.