Internet w każdej kuchni!

Firmy Sanyo oraz Sharp zamierzają wspólnie produkować urządzenia domowe, umożliwiające surfowanie po Internecie. Będą to m.in. telewizory, lodówki oraz kuchenki mikrofalowe.

Jeden z największych japońskich producentów sprzętu elektronicznego, Sanyo Electric, podpisał porozumienie z firmą Sharp. Przedsiębiorstwa zamierzają produkować wspólnie urządzenia domowe, umożliwiające przeglądanie zasobów Internetu. Porozumienie zakłada wspólne produkowanie internetowych kuchenek mikrofalowych, lodówek oraz telewizorów.

"W przeszłości nasze firmy ostro rywalizowały. Teraz jednak uznaliśmy, że o wiele korzystniejsza zarówno dla naszych klientów, jak i nas samych będzie ścisła współpraca" - napisano w oświadczeniu wydanym po podpisaniu porozumienia.

Zobacz również:

  • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, czy Roskosmos? Rosja zdecydowała
  • Polska zawarła umowę z NASA. Będziemy eksplorować Księżyc i Mars

Umowa zakłada również, że silny nacisk położony zostanie na to, by nowe produkty firmy były ekologiczne oraz energooszczędne. Wiadomo, że firma Sanyo zajmie się tą częścią umowy - za opracowanie technologii łączenia kuchenek i lodówek z Internetem będzie odpowiedzialny Sharp.

Podobne porozumienie zawarły miesiąc temu firmy Matsushita oraz Hitachi. Analitycy szacują, że dostępem do Internetu za pośrednictwem sprzętu AGD mogą w najbliższym czasie zainteresować się tysiące klientów - w pierwszej kolejności Japończyków. Stąd niezwykła aktywność producentów w tej dziedzinie.