Internet w tabletach - na tablecie wygodnie nie poserfujesz?

Tablety sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Ich ceny nie są niskie, więc użytkownicy mają wysokie oczekiwania co do wydajności, oczekując szybkiego przeglądania internetu. Jednak po odpaleniu zakupionego tabletu mogą się lekko rozczarować...

iPad 3

Z badań firmy Equation Research wynika, że 42 proc. użytkowników tabletów wymaga, by strony internetowe na tabletach ładowały się równie szybko co na pecetach, a kolejne 28 proc. oczekuje by ładowały się nawet szybciej niż na komputerach. Łącznie daje to 70 proc. użytkowników z wysokimi wymaganiami. Z badań wynika też, że aż 41 proc. posiadaczy tabletów miało problemy z wygodą serfowania po internecie na tabletach (z czego 66 proc. narzekało na zbyt wolne przeglądanie stron).

Wygląda więc na to, że Tablety nie pozwalają więc tak szybko przeglądać internetu, jak to się na pierwszy rzut oka wydaje.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych
Internet w tabletach  - na tablecie wygodnie nie poserfujesz?

Tablet

Komentarz - czy tablet może zastąpić laptopa?

Wielu ludzi uważa, że obecnie tablety mogą być podstawowym komputerem. Niestety wydajność i wygoda serfowania po internecie wciąż należy do laptopów i desktopów. Tablet taki jak iPad sprawdza się jako dodatkowy komputer przenośny. Co prawda rośnie wydajność tabletów (np. Asus Transformer Prime), ale jeszcze za wcześnie na ogłoszenie zwycięstwa tabletów nad laptopami.

Czy tablet według was może być podstawowym komputerem do internetu? Czy mieliście problemy z ładowaniem stron WWW?