Internet według Google

Z okazji dwudziestej rocznicy przedstawienia pomysłu na "WWW", Google wydał elektroniczną książkę w prosty sposób wprowadzającą nas w świat Internetu. Zoptymalizowano ją do pracy z przeglądarkami obsługującymi HTML-5.

Choć książka przygotowana przez zespół pracujący nad przeglądarką Chrome otrzymała tytuł "20 Things I Learned about Browsers and the Web" (Dwadzieścia rzeczy, których nauczyłem się na temat przeglądarek i sieci), to spokojnie można ją skrócić do "Internet dla opornych".

W e-książce autorstwa pracowników Google, starano się wytłumaczyć czym jest Internet i jak działa. Przy okazji dowiemy się z niej także czym są bardzo popularne chmury, aplikacje sieciowe, html, javascript, trójwymiarowe przeglądarki, tajemnicze ciasteczka, wtyczki albo phishing.

Zobacz również:

  • Nasza Klasa jutro zniknie z sieci! Masz czas do północy
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [26.07.2021]
  • World of Warcraft: Vol’jin. Cienie hordy - nowa książka już 28 lipca

Pomysł zrealizowany z okazji dwudziestych urodzin pomysłu Tima Bernersa-Lee, rzeczywiście może wprowadzić człowieka w świat Internetu. Trzeba jednak pamiętać, że publikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim. Jednym ze smaczków elektronicznej książki jest jej optymalizacja pod przeglądarki obsługujące HTML-5.

Pełną wersję książki można przejrzeć już teraz albo zapisać ją i zapoznać się z nią w trybie offline.