Internet z satelity

W IV kwartale tego roku Astra zaoferuje komercyjne usługi dostępu do Internetu z wykorzystaniem dwukierunkowej łączności satelitarnej.

Podczas odbywających się w Amsterdamie targów International Broadcasting Convention firma Societe Europeenne des Satellites zaprezentowała dwukierunkowy zestaw satelitarny, umożliwiający szerokopasmowy dostęp do Internetu za pośrednictwem satelitów Astra. Przedstawiciele przedsiębiorstwa utrzymują, iż jest to pierwszy na świecie komercyjny system dostępu do sieci, w którym kanał zwrotny jest realizowany również przez łącze satelitarne. System DVB- RCS (Return Channel over Satellite), przeznaczony na rynek konsumencki, jest częścią podjętej przez Astra inicjatywy, mającej na celu rozpowszechnienie satelitarnego dostępu do Internetu.

"Zademonstrowaliśmy możliwości dwukierunkowej łączności satelitarnej. Sądzimy, iż rozwiązanie to wkrótce stanie się konkurencyjne dla naziemnych technologii kablowych. Dzięki systemom DVB-RCS użytkownicy będą mogli korzystać z bardzo szybkiego dostępu do Internetu i wielu innych usług multimedialnych, które zaoferują operatorzy satelitarni. Spodziewamy się, iż nowe urządzenia konsumenckie będą dostępne na rynku w IV kwartale tego roku" - powiedział Robert Bucher, prezes firmy Norsat, produkującej terminale satelitarne.

Więcej informacji: www.ses-astra.com


Zobacz również