Internet zmienia nawyki

Dla 84% osób ankietowanych przez firmę RoperASW najważniejszym wynalazkiem XX wieku jest komputer. Pozostałe wynalazki uwzględnione w ankiecie właściwie się nie liczą – telewizja i telefon uzyskały odpowiednio 5 i 9% głosów. Dla ponad 60% respondentów komputer stał się tak ważny, że właśnie to urządzenie chcieliby zabrać ze sobą, gdyby mieli osiedlić się na bezludnej wyspie.

Dla 84% osób ankietowanych przez firmę RoperASW najważniejszym wynalazkiem XX wieku jest komputer. Pozostałe wynalazki uwzględnione w ankiecie właściwie się nie liczą – telewizja i telefon uzyskały odpowiednio 5 i 9% głosów. Dla ponad 60% respondentów komputer stał się tak ważny, że właśnie to urządzenie chcieliby zabrać ze sobą, gdyby mieli osiedlić się na bezludnej wyspie. Na telefon wskazało w tym przypadku jedynie 25% ankietowanych, zaś na telewizor – 8%.

Okazuje się więc, że dla Amerykanów (badanie przeprowadzono w USA) komputer stał się najważniejszym narzędziem pracy oraz rozrywki. Potwierdzają to inne badania - 76% osób spytanych przez przedstawicieli RoperASW o to, jak komputer oraz dostęp do Internetu wpłynęły na ich życie, odpowiedziało, że znacznie je polepszyły. Dla większości z nich (ok. 60%) Internet jest przede wszystkim świetnym źródłem informacji na najróżniejsze tematy. Po 29% ankietowanych przyznało, ze dla nich najważniejszymi funkcjami Internetu są e-commerce oraz zastosowania komunikacyjne.

Znaczna część respondentów uważa, że możliwości Internetu cały czas będą się zwiększały – 62% sądzi, że w niedługim czasie większość użytkowników Sieci nie będzie pamiętało numerów telefonów swoich znajomych, ponieważ w zupełności wystarczy im znajomość adresu e-mail. Dwie trzecie osób przepytanych przez RoperASW wyraziło nadzieję, że już wkrótce powszechnym stanie się głosowanie przez Internet.


Zobacz również