Internetowa Nokia N80

Nokia zaprezentowała nowy model telefonu N80. Ta mocno odświeżona wersja starszego modelu otrzymała przyrostek $Internet Edition$. Oprócz funkcji "zwykłego" telefonu komórkowego nowa N80 ma możliwość korzystania z usług telefonii internetowej VoIP.

Internetowa Nokia N80

N80 Internet Edition

Nowy aparat N80 Internet Edition może działać w dwóch trybach, zarówno jako normalny telefon komórkowy, jak i telefon VoIP (Voice over Internet Protocol). Producent zapewnia, że użytkownicy mogą używać oprogramowania pozwalającego na korzystanie z usług dowolnego operatora VoIP. Aparat został wyposażony w możliwość łączenia się z bezprzewodowymi sieciami Wi-Fi oraz 3-megapikselowy aparat fotograficzny z 20-krotnym zoomem cyfrowym i wbudowaną lampą błyskową. Kompletu dopełnia doskonały ekran o dużej rozdzielczości, zawiera on 90 procent więcej pikseli niż standardowe w takich telefonach wyświetlacze QVGA.

Oprócz standardowych aplikacji w tego typu telefonach, jak na przykład klient poczty e-mail, kalendarz, lista zadań czy komunikator tekstowy, telefon posiada także oprogramowanie pozwalające na udostępnianie zdjęć, przeglądanie książek w postaci elektronicznej, czy nagrywanie i wysyłanie krótkich wiadomości głosowych. Posiada także odtwarzacz multimedialny, przeglądarkę WWW z funkcją Mini Map, dzięki której użytkownicy mogą łatwo przeglądać na ekranie strony internetowe za pomocą półprzezroczystych miniatur.

N80 współpracuje z wyszukiwarką Yahoo i został także wyposażony w aplikację Yahoo GO, która umożliwia zarządzanie krótkimi wiadomościami głosowymi, kontaktami, pocztą elektroniczną, czy fotografiami (umożliwia na przykład udostępnianie zdjęć w serwisie Flickr).

N80 Internet Edition będzie dostępna od połowy września w dwóch kolorach, perłowo-czarnym i brązowym. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Witryna o telefonach NSeries