Internetowa PS2

Firma Sony wspólnie z America Online pracuje nad udostępnieniem użytkownikom konsoli PlayStation 2 szybkiego dostępu do Internetu.

Sony Computer Entertainment pracuje wspólnie z America Online nad umożliwieniem użytkownikom konsoli PlayStation 2 łączenia się z Internetem podczas gry. Dzięki temu gracze będą mogli prowadzić rozmowy internetowe np. w trakcie prowadzenia gier strategicznych czy FPP. Przedstawiciele AOL-u i Sony zademonstrują wspólną technologię podczas targów Electronic Entertainment Expo, które odbędą się w tym tygodniu w Los Angeles. Żadna ze stron na razie nie chciała ujawnić finansowych szczegółów współpracy.

Władze Sony mają nadzieję, że udostępnienie użytkownikom PS2 szybkiego dostępu do Sieci pozwoli firmie na uzyskanie przewagi nad konkurencyjnymi producentami konsol do gier. Zarówno konsola Xbox, produkowana przez Microsoft, jak i Game Cube, stworzona przez Nintendo, mają trafić do sprzedaży podczas tegorocznych wakacji. Według Microsoftu Xbox także będzie oferował możliwość podłączenia konsoli do Internetu. Game Cube ma natomiast zawierać specjalny adapter, pozwalający na zainstalowanie modemu.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: