Internetowa Rewolucja - Technokracja odc. 17

Patrząc na dzisiejszy Internet nie wyobrażamy sobie jak mógłby on wyglądać gdyby nie pewne serwisy czy usługi. Wiele z nich tak "weszło" w nasze życie codzienne, że mamy często wrażenie, iż są z nami od zawsze. Korzystamy z nich, a one ułatwiają i umilają nam naszą codzienność. O tym, co zrewolucjonizowało Internet i nadało mu dzisiejszy kształt rozmawiamy w najnowszym odcinku Technokracji.

Wyobrażaliście sobie kiedyś jak wyglądałaby Sieć bez Google, YouTube czy Facebook’a? Starsi internauci nie tylko są sobie w stanie to wyobrazić ale nawet pamiętają takie czasy. My również, choć lekko jakby przez mgłę. To właśnie na Google wchodzimy za każdym razem gdy chcemy sprawdzić jakieś informacje w Internecie. To YouTube jest największą biblioteką filmików czy teledysków, na którą zaglądamy co najmniej kilka razy dziennie. Dzięki niemu możecie nas teraz oglądać, a potem podzielić się tym ze swoimi znajomymi na Facabook’u. Wszystko szybko i prosto.

W dzisiejszych czasach wystarczy jedynie kilka kliknięć by załatwić wiele spraw, jak np. zrobić zakupy. Dzięki serwisom aukcyjnym takim jak eBay wystarczy znaleźć rzecz jaką chcielibyśmy nabyć, kliknąć na zakup lub wylicytować, wybrać sposób odbioru i już, musimy teraz tylko czekać na paczkę. Tak samo jest z różnego rodzaju sklepami internetowymi.

Zobacz również:

  • Google wypuszcza swoje chipsy? Niecodzienna promocja Pixela 6
  • Nowa funkcja na Instagramie
  • Zwiastun 4 części Matrixa - tego fani się nie spodziewali

Internet rozwija się w tak szaleńczym tempie, że jeszcze kilka lat temu nie podejrzewaliśmy jaką formę przybierze, a teraz nie wyobrażamy sobie jak mogłaby on być inna.

W pierwszej części najnowszego odcinka Technokracji rozmawiamy o największych gigantach, którzy ukształtowali dzisiejszy Internet. Naszym zdaniem są to Google, YouTube oraz Facebook. Wspominamy inne podobne projekty, które jednak przegrały starcie z tą Wielka Trójką. Nie zakładamy jednak, że w przyszłości nie pokaże się ktoś, kto przejmie prowadzenie.

Druga część to już rozmowa o innych ale nie mniej ważnych graczach, którzy mieli wpływ na to jak nasz dzisiejszy Internet wygląda. Mowa o Wikipedii, serwisach aukcyjnych czy komunikatorze ICQ. Nie trudno się domyślić, że nasze poszukiwanie informacji, kupno produktów czy porozumiewanie się ze znajomymi, byłoby teraz zupełnie inne gdyby nie oni.

Na pewno nie powiedzieliśmy tu o wszystkich, ale jedynie o tych naszym zdaniem najważniejszych. Na koniec zastanawiamy czy pojawi się niebawem ktoś, kto dokona kolejnej internetowej rewolucji.

Zapraszamy do oglądania i komentowania.