Internetowa konsola

Firma Indrema zaprezentowała L600 - konsolę do gier wyposażoną w narzędzia umożliwiające dostęp do Internetu.

Indrema L600 to nowa konsola do gier zbudowana na podstawie 600-megahercowego procesora kompatybilnego z zestawem instrukcji x86. Urządzenie jest wyposażone w 64 MB pamięci RAM i najnowsze układy graficzne firmy NVIDIA, ma również wbudowany czytnik podczerwieni, dzięki któremu obsługuje bezprzewodową klawiaturę i mysz. Może także współpracować z urządzeniami peryferyjnymi podłączanymi przez port USB.

Konsola działa pod kontrolą specjalnej dystrybucji Linuksa, DV Linux. Zainstalowano w niej urządzenia umożliwiające pracę w sieci - adapter Ethernet 100Mbps (w niektórych modelach modem 56K) oraz niezbędne oprogramowanie - przeglądarkę Mozilla i klienta poczty elektronicznej. Ponadto może służyć jako multimedialny odtwarzacz dźwięku i obrazu, gdyż ma układy do dekompresji MPEG 2 i MP3. W konsolę wbudowano złącze światłowodowe umożliwiające przesyłanie dźwięku w postaci cyfrowej, odpornej na zakłócenia.

Atrakcyjność nowej konsoli ma podnosić dołączana do zestawu popularna gra (w tej chwili mowa jest o Unreal Tournament i Quake III Arena). Firma Indrema zapewnia, że L600 będzie dostępna na rynku amerykańskim jeszcze w tym roku.


Zobacz również