Internetowa kreskówka

Japońska firma Konami rozpoczęła prace nad stworzeniem komputerowej kreskówki zatytułowanej "Virtual Angel Fan", którą widzowie będą mogli oglądać wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Japońska firma Konami rozpoczęła prace nad stworzeniem komputerowej kreskówki zatytułowanej "Virtual Angel Fan". Będzie ją można oglądać wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Co tydzień widzowie będą mogli zapoznać się z kolejnym odcinkiem serii, a fabuła ma powstawać na podstawie pomysłów nadsyłanych przez internautów. Historia opowiada o wirtualnej dziewczynie, która istnieje wyłącznie w świecie komputerów, tam dorasta i staje się ulubienicą młodzieży. Oprócz kontrolowania biegu akcji widzowie zadecydują również o wieku bohaterki oraz jej wyglądzie.

Film powstanie dzięki specjalnie opracowanej przez Konami technologii - Web3D, która pozwoli na płynne odtwarzanie strumieniowe trójwymiarowej grafiki wraz z dołączoną ścieżką dźwiękową. Web3D z wyprzedzeniem pobiera dane opisujące koordynaty grafiki trójwymiarowej (tworzona z trójkątów) i zapisuje je w pamięci cache. W momencie odtwarzania niezbędne dane są już częściowo przetworzone, co pozwala na zachowanie płynności animacji. Przedstawiciele Konami twierdzą, że opracowana przez nich technologia nie wymaga czasochłonnego pobierania danych.


Zobacz również