Internetowe Mistrzostwa Polski w Programowaniu

8 grudnia wystartuje trzecia edycja otwartych Internetowych Mistrzostw Polski w programowaniu. Impreza organizowana przez spółkę Asseco Business Solutions potrwa tydzień.

Otwarty charakter konkursu umożliwia start każdemu użytkownikowi, który chciałby spróbować swoich sił - bez względu na wiek i wykonywany zawód. Do wzięcia udziału w mistrzostwach konieczna jest jednak rejestracja, której dokonać można wypełniając stosowny formularz internetowy. Należy wtedy podać, czy jest się studentem wyższej uczelni.

Zawody zostaną podzielone na pięć tur - w tym czasie uczestnicy będą musieli rozwiązywać zadania programistyczne. Nowe zadania będą przedstawiane na początku każdej tury, ale można kończyć je do chwili zakończenia zawodów.

Zgodnie z regulaminem mistrzostw, rozwiązania zadań należy przesyłać w postaci w postaci kodów źródłowych programów również za pośrednictwem formularza online. Dopuszczalne języki programowania to C, C++ i Pascal. Nadsyłane przez uczestników rozwiązania będą poddawane ocenie (w skali od 0 do 20).

Rezultaty zawodów zostaną ogłoszone w połowie stycznia przyszłego roku. Zwycięzca w nagrodę otrzyma notebooka Lenovo SL500 (ten sam model, ale o nieco słabszej konfiguracji, czeka też na zdobywcę drugiego miejsca). Pozostałe nagrody to m.in. netbooki MSI i Asus, odbiorniki GPS, dyski zewnętrzne i pendrive'y.

W ubiegłorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad tysiąc osób.

Więcej informacji: strona mistrzostw