Internetowe inwestycje

Prokom Software zakupił 100% akcji The Polished Group - firmy specjalizującej się w projektowaniu rozwiązań internetowych.

Inwestycja w TPG to wynik realizowanej konsekwentnie strategii rozwoju Grupy Prokom Software, mającej na celu zdobycie czołowej pozycji na rynku internetowym w Polsce. Jest to już druga inwestycja Prokomu w spółkę zajmującą się działalnością internetową. W połowie roku firma przejęła 25% udziałów w Wirtualnej Polsce.

TPG jest firmą specjalizującą się w projektowaniu rozwiązań internetowych, pozwalających na tworzenie profili użytkowników, i systemów bezpiecznego przesyłu danych. Firma stworzyła m.in. program Angel, umożliwiający selekcję adresów internetowych przez konkretne grono odbiorców, a także wwwDigger, służący do pobierania w tle stron internetowych.

Jak twierdzi Stanisław Lewak, prezes TPG, dzięki temu porozumieniu będzie możliwe stworzenie Centrum Technologii Internetowych, oferującego klientom światowej klasy oprogramowanie i rozwiązania internetowe. Dalsze plany przewidują przygotowanie TPG do konkurowania na rynkach Unii Europejskiej.