Internetowe komórki Siemensa

Na światowym kongresie GSM w Cannes firma Siemens przedstawiła dwa nowe modele telefonów komórkowych (S35i i C35i) przeznaczonych głównie do pracy w sieci.

Firma zaprezentowała dwa nowe modele telefonów komórkowych przeznaczone do pracy w Internecie. Wprowadzenie nowych telefonów internetowych oznacza rozpoczęcie realizacji szeroko zakrojonej strategii firmy, która ma sprawić, że ten niemiecki koncern elektroniczny stanie się w roku 2000 liderem w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań internetowych dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych.

Model S35i jest wyposażony w przeglądarkę zgodną z WAP 1.1, ma wbudowany modem i interfejs na podczerwień (IrDA), który zapewnia łatwe połączenie urządzenia z osobistymi asystentami cyfrowymi, takimi jak Siemens IC35 The Unifier. Model ten waży 99 g, a - zdaniem producenta - baterie są aktywne 360 minut (czas rozmowy) oraz ponad 9 dni (czas gotowości). Aparat jest wyposażony w wiele funkcji biurowych, ułatwiających organizowanie pracy biznesmena, takich jak kalendarz, terminarz, kartoteka wizytówek elektronicznych, kalkulator i przeliczanie walut.

C35i, jest tańszy i przeznaczony dla szerszej publiczności. Telefon ten waży 110 g. W pełni naładowany akumulator zapewnia 180 godzin gotowości i do 300 minut czasu rozmowy. Oba modele, S35i oraz C35i, mogą pracować w paśmie GSM 900 i GSM 1800, co umożliwia roaming w ramach sieci GSM. Oba produkty znajdą się w sprzedaży w kwietniu tego roku.